Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rolnictwo w polsce
14.12.2015 06:41

Rolnictwo w Polsce. Nowy resort o poprzednikach: Kwitł nepotyzm i korupcja, więdła produkcja

Rząd PO-PSL sukcesywnie obniżał wydatki na polskie rolnictwo, w latach 2007-14 ograniczył je niemal o połowę. Za to kwitły nepotyzm, korupcja i kolesiostwo w ministerstwie rolnictwa i w agencjach rolnych - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Matthias Ripp/Flickr (CC BY 2.0))

Taki werdykt o stanie rolnictwa wydało obecne kierownictwo resortu - podaje "Codzienna".

Najbardziej zbiurokratyzowane i kosztowne urzędy podległe ministrowi rolnictwa to KRUS i ARiMR, która zatrudnia ponad 12 tys. osób i ma największą flotę aut wśród instytucji rządowych.

Przez osiem lat systematycznie rosło też zatrudnienie w resorcie - w porównaniu z 2007 r. przybyło 15 proc. stanowisk. Niestety, poziom merytoryczny nowych pracowników nie imponuje: zatrudniano ludzi wykazujących się nieznajomością problematyki, brakiem kompetencji zawodowych czy profesjonalizmu. Korupcja, nepotyzm, kolesiostwo - to rak trawiący szczególnie resorty i agencje podległe PSL - wskazuje "GPC".

Tymczasem systematycznie zmniejszano wydatki na rolnictwo. Skutkowało to obniżeniem opłacalności produkcji rolnej oraz zmniejszeniem wydatków na ochronę rynku krajowego i bezpieczeństwa żywności.

Tagi: rolnictwo w polsce, krus, arimr, rolnictwo, rolnik, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, promowane, wiadomości rolnicze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz