Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rolnictwo w Polsce. Unia zapłaci za jego promocję

0
Podziel się:

Komisja Europejska zatwierdziła 27 programów na promocję produktów rolnych w UE i na rynkach trzecich. Cztery będą pochodziły z Polski.

Rolnictwo w Polsce. Unia zapłaci za jego promocję
(Marek Maliszewski/REPORTER)
bEUwxzcR

Komisja Europejska zatwierdziła 27 programów na promocję produktów rolnych w UE i na rynkach trzecich. Z 39 mln euro, które KE wyłoży na ten cel, 5,8 mln przypadnie Polsce.

Całkowity budżet programów, z których większość będzie realizowana w ciągu najbliższych trzech lat wynosi 77,4 mln euro. Promocją zajmować się będą firmy i stowarzyszenia reprezentujące producentów rolnych.

Z informacji KE wynika, że na 27 programów zatwierdzonych przez KE cztery będą pochodziły z Polski. Ich budżet w ciągu trzech lat wyniesie ponad 11,5 mln euro. Dofinansowanie z UE sięgnie 5,8 mln euro.

bEUwxzcT

W ramach tych działań promowane będą m.in. świeże warzywa i owoce, przetworzone produkty rolne, a także wołowina i wieprzowina.

KE zbierała wnioski o dofinansowanie do 15 czerwca. W ramach selekcji z 43 propozycji programów promocyjnych wyłoniono 27. Zdecydowana większość z nich przewiduje promocje na rynkach unijnych, jednak niektóre skierowane są też do krajów trzecich Ameryki Północnej, Azji i Afryki.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUwxzdu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)