Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rolnicy i sadownicy dostaną rekompensaty

0
Podziel się:

Producenci owoców i warzyw straty szacują na 500 milionów euro.

Rolnicy i sadownicy dostaną rekompensaty
(epp group/Flickr)

Najwcześniej we wrześniu rolnicy i sadownicy, którzy tracą na rosyjskim embargu będą mogli dostać rekompensaty - zapowiedział w Poranku RDC minister rolnictwa Marek Sawicki.

Polityk PSL będzie w Brukseli rozmawiać o finansowym wsparciu dla producentów owoców i warzyw. Swoje straty szacują oni na 500 milionów euro.

Na tym etapie żadne konkretne kwoty z ust ministra Sawickiego nie padają. Rolnicy nie są pod jakimś nagłym przymusem, my musimy stworzyć perspektywę na najbliższe 12 miesięcy, aby dostawali sukcesywnie gotówkę, zbywając swój produkt - powiedział minister.

Marek Sawicki odpiera polityczne zarzuty o zbyt późną reakcję. To nie jest tak, że czekaliśmy na embargo z założonymi rękami, natomiast w sytuacji, gdy mamy już sezon za sobą, a przygotowujemy się do nowego, mamy spokojnie czas, aby ze środowiskiem podjąć racjonalne działania - stwierdził polityk PSL.

Minister Sawicki liczy, że Bruksela przekaże polskim rolnikom część pieniędzy z Funduszu Solidarnościowego, gdzie Unia ma ponad 300 milionów euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin mści się na Polsce za sankcje. Unia nam pomoże? Minister rolnictwa już skomentował decyzję Moskwy. Polskich rolników przed bankructwem uratuje eksport do... Japonii i Singapuru.
Rosja grozi polskim sadownikom. Przez motyla Konieczność wprowadzenia zakazu jest związana z tym, że owoce importowane przez Rosję z niektórych państw Unii są zarażone szkodnikiem - owocówką.
wiadmomości
wiadomości
KOMENTARZE
(0)