Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rolnicy
03.12.2016 15:48

100 mln zł dla rolników na pomoc. Czas na wnioski do poniedziałku

Do poniedziałku o pomoc mogą wnioskować rolnicy, których uprawy uszkodziła w tym sezonie pogoda. Na ten cel z budżetu przeznaczono dodatkowe wsparcie w wysokości około 100 milionów złotych. Wnioski można składać w oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

O wsparcie mogą ubiegać się osoby, których straty wyniosły 50-70 procent w danej uprawie. Poprzednim razem pomoc była udzielana tym, którzy odnotowali straty powyżej 70 procent - przypomina Anna Król z departamentu wsparcia krajowego ARiMR: "Stawka wsparcia wynosi 400 złotych za hektar powierzchni uprawy i hektar w szklarniach, oraz tunelach foliowych. Wysokość jest iloczynem deklarowanej powierzchni upraw oraz stawki pomocy" - wyjaśnia Anna Król.

Do wniosku należy dołączyć protokół z komisyjnie oszacowanymi stratami oraz potwierdzenie ubezpieczenia upraw. Wartość pomocy zależna jest od ubezpieczenia. Osoby, które nie mają ubezpieczonej co najmniej połowy powierzchni upraw rolnych będą miały pomniejszone wsparcie o połowę wartości.

Ostatniego dnia przyjmowania wniosków, oddziały ARiMR będą pracowały dłużej, w zależności od liczby chętnych.

Tagi: rolnicy, najważniejsze, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2016

LmsCzy wy ludzie wiecie ile taki rolnik na początku musi zainwestować pieniędzy w swoje gospodarstwo? W swoje plany? Musi to utrzymać, dbać o to, do … Czytaj całość

03-12-2016

asdZla pogoda...Brak upraw male zyski wysokie ceny Dobra pogoda...za duzo upraw. katastrofa To kiedy wg rolników jest dobrze?

03-12-2016

aweJasne kasa dla rolników ,górników i mundurowych no i oczywiscie dla Rydzyka ! Złodziejstwo!!!!!!!!!!! by okradac jednych a dawac drugim !

Rozwiń komentarze (4)