Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.08.2015 07:58

Rolnicy ratalnie zapłacą kary za mleko. W sumie to aż 660 mln zł

Od dziś rolnicy mogą składać wnioski o rozłożenie na raty kar za przekroczenie kwot mlecznych. Limity na jego produkcję przekroczyło 63,5 tysiąca gospodarstw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fotoizm/Flikckr (CC BY-NC 2.0))

Łączna kara dla Polski wynosi niemal 660 milionów złotych. Minister rolnictwa Marek Sawicki przypomniał, że stosowne dokumenty należy składać oddziałów Agencji Rynku Rolnego. Większość gospodarstw nie będzie obciążana dodatkowymi odsetkami - zaznaczył.

Nie grożą one przetwórcom oraz gospodarstwom, które nie przekroczyły limitu pomocy "de minimis" czyli 16 tysięcy euro na gospodarstwo w ciągu 3 lat. Sawicki zaznacza, że polskie gospodarstwa w różnym stopniu przekraczały limity produkcyjne.

Około jedna trzecia będzie wnosić opłaty w wysokości do tysiąca złotych. Kolejnych trzydzieści procent w przedziale od tysiąca do pięciu tysięcy złotych. Jedenastu producentów musi jednak zapłacić ponad milion złotych. Pierwszą ratę za przekroczenie kwot należy zapłacić do końca września. Od tego sezonu, limity na produkcję mleka już nie obowiązują.

Zobacz jak Polscy rolnicy mogą skorzystać na zniesieniu kwot mlecznych:

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz