Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rolnicy zapowiadają blokady dróg. Niepokój w branży

0
Podziel się:

Jednym z zarzutów rolników w stosunku do rządu są niskie ceny skupu surowców.

Rolnicy zapowiadają blokady dróg. Niepokój w branży
(thelastminute/CC/Flickr)

Strajki rolników nie dadzą wiele - przewidują przedstawiciele branży. Producenci żywności skupieni w OPZZ zapowiedzieli szereg blokad dróg zakończony gwiaździstym marszem na Warszawę. Pierwsza odbędzie się jutro na trasie A2 w miejscowości Zdany koło Siedlec.

Jednym z zarzutów rolników w stosunku do rządu są niskie ceny skupu surowców. Andrzej Gantner z Polskiej Federacji Producentów Żywności przypomina, że z tym problemem zmaga się dziś cała Europa. Na całym kontynencie mamy do czynienia z nadprodukcją, do tego dochodzą obostrzenia eksportowe, rosyjskie embargo._ _

_ - Cała wspólnota szuka rynków zbytu poza kontynentem i wszystkie kraje mają zbliżone ceny skupu. Sukces transakcji polega dziś głównie na umiejętnych negocjacjach, mniej na cenie _ - dodaje Andrzej Gantner.

Związkowcy chcą też rekompensat za dwuletni zakaz uboju rytualnego. Witold Choiński ze Związku _ Polskie _ przestrzega: kolejna afera może wydłużyć możliwość powrotu naszego mięsa na Bliski Wschód. Nawet, jeśli nasze wyroby cieszą się uznaniem z powodu jakości, napięta sytuacja w kraju może deprymować potencjalnych importerów._ _

_ - A na dziś przecież żadna polska firma nie wysyła mięsa halal (z uboju) do krajów arabskich, mimo że znowu można to robić _ - wyjaśnia związkowiec.

Oprócz rolników z OPZZ narzekają też właściciele gospodarstw zrzeszeni w _ Solidarności _ Rolników Indywidualnych. Na wtorek zapowiedzieli ogólnopolską akcję blokowania dróg.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina dostaje 100 mln, dla nich brak 8... Ideę protestów krytykuje minister rolnictwa, Marek Sawicki. Nie ukrywa jednak, że...
Zakaz uboju rytualnego. Trybunał Konstytucyjny zadecydował Związek Gmin Żydowskich zarzucał, że zakaz narusza konstytucyjną wolność praktykowania religii.
Rolnicy chcą przywrócenia uboju rytualnego Wskazują, że od 2012 r. ceny wołowiny spadły o 2 zł na kilogramie, a branża ponosi milionowe straty.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)