Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

60 ton jabłek na śmietniku. Rosjanie je wyrzucili, bo były z Polski

87
Podziel się:

Rosyjskie służby sanitarne utylizowały 60 ton polskich jabłek. Jak poinformowała Rosyjska Agencja Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego, owoce nielegalnie wwieziono do Rosji.

60 ton jabłek na śmietniku. Rosjanie je wyrzucili, bo były z Polski
(Pixabay.com/Domena publiczna)

Jabłka pochodzące z Polski znaleziono w ciężarówkach, które przyjechały z Białorusi. Według inspektorów Rossiechoznadzoru, przemytnicy wpadli w trakcie rutynowej kontroli.

Towar prawdopodobnie miał zostać rozładowany w Moskwie. Skonfiskowane owoce trafiły na wysypisko śmieci i tam poddano je utylizacji.

Jabłka z Polski stały się w Rosji symbolem embarga odwetowego, które Moskwa nałożyła na produkty spożywcze z krajów Unii Europejskiej w ramach retorsji za zachodnie sankcje gospodarcze. Embargo wprowadzono na polecenie prezydenta Władimira Putina w sierpniu 2014 roku. Rok później Putin polecił niszczenie zachodniej żywności, w tym owoców, warzyw, mięsa i ryb, które trafiają do Rosji nielegalnie. Według różnych szacunków, do tej pory zniszczono tysiące ton produktów spożywczych.

IAR, Maciej Jastrzębski, Moskwa

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(87)
Łobserwatur
5 lata temu
Gdyby to zdarzyło sie w Hameryce pewnie jakaś organizacja charytatywna rozdałaby jablka potrzebującym. Rosja jak widać jest tak bogatym krajem, że nie widzi potrzeby
kocur
5 lata temu
Rodacy to nasza durnowata polityka PIS OWSKA sprawiła że nie znoszą nas na zachodzie i wschodzie
xxx
5 lata temu
Jeszcze trochę, jeszcze chwila, skończą się umowy podpisane przez Pawlaka. Będą od nas kupować wszystkie jabłka, pod tym warunkiem kupimy u nich gaz. Nasi politycy o tym pomyślą to pewne.
Sebo
5 lata temu
Straszne to co polityka potrafi zrobić z ludźmi. A gdzie normalny człowiek? Dotyczy to również relacji polsko-polskiej. Może by tak różnić się pięknie - tzn z szacunkiem dla drugiego człowieka?
adecb
6 lat temu
[QUOTE] Otwórz oczy i myśl szerzej. Psychol Maciora zamknął nawet ruch graniczny z Rosją a ty się dwoma wagonami jabłek przejmujesz. Wwóz był zabroniony i przemytnicy ponieśli straty. Tyle. Koniec tematu. [/QUOTE] i bardzo dobrze zrobił bo inaczej juz pelno tej szarańczy byloby wystarzcy ze ukraincow jest jak chwastow
...
Następna strona