60 ton jabłek na śmietniku. Rosjanie je wyrzucili, bo były z Polski

60 ton jabłek na śmietniku. Rosjanie je wyrzucili, bo były z Polski

Fot. Pixabay.com/Domena publiczna

Rosyjskie służby sanitarne utylizowały 60 ton polskich jabłek. Jak poinformowała Rosyjska Agencja Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego, owoce nielegalnie wwieziono do Rosji.

Jabłka pochodzące z Polski znaleziono w ciężarówkach, które przyjechały z Białorusi. Według inspektorów Rossiechoznadzoru, przemytnicy wpadli w trakcie rutynowej kontroli.

Towar prawdopodobnie miał zostać rozładowany w Moskwie. Skonfiskowane owoce trafiły na wysypisko śmieci i tam poddano je utylizacji.

Jabłka z Polski stały się w Rosji symbolem embarga odwetowego, które Moskwa nałożyła na produkty spożywcze z krajów Unii Europejskiej w ramach retorsji za zachodnie sankcje gospodarcze. Embargo wprowadzono na polecenie prezydenta Władimira Putina w sierpniu 2014 roku. Rok później Putin polecił niszczenie zachodniej żywności, w tym owoców, warzyw, mięsa i ryb, które trafiają do Rosji nielegalnie. Według różnych szacunków, do tej pory zniszczono tysiące ton produktów spożywczych.IAR, Maciej Jastrzębski, Moskwa

rosja, embargo, jabłka, ultylizacja
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Łobserwatur
2017-10-18 09:38
Gdyby to zdarzyło sie w Hameryce pewnie jakaś organizacja charytatywna rozdałaby jablka potrzebującym.
Rosja jak widać jest tak bogatym krajem, że nie widzi potrzeby
kocur
2017-10-17 18:05
Rodacy to nasza durnowata polityka PIS OWSKA sprawiła że nie znoszą nas na zachodzie i wschodzie
xxx
2017-08-02 13:44
Jeszcze trochę, jeszcze chwila, skończą się umowy podpisane przez Pawlaka. Będą od nas kupować wszystkie jabłka, pod tym warunkiem kupimy u nich gaz. Nasi politycy o tym pomyślą to pewne.
Pokaż wszystkie komentarze (87)