Notowania

stosunki polska-rosja
30.06.2014 16:54

Rosja zarzuca Polsce łamanie rosyjskich przepisów fitosanitarnych

Federalna Służba Nadzoru Sanitarnego i Fitosanitarnego przekazała, że w ostatnich dwóch miesiącach stwierdzono 21 takich przypadków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LUKASZ GRUDNIEWSKI / EAST NEWS)

Federalna Służba Nadzoru Sanitarnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) Rosji zarzuciła Polsce systematyczne łamanie rosyjskich przepisów fitosanitarnych przy dostawach produkcji roślinnej do Federacji Rosyjskiej.

Federalna Służba Nadzoru Sanitarnego i Fitosanitarnego przekazała, że w ostatnich dwóch miesiącach stwierdzono 21 takich przypadków. Rossielchoznadzor w informacji na swej stronie internetowej nie podał szczegółów.

Oświadczył jedynie, że _ mimo zapewnień strony polskiej o podejmowaniu kroków, mających na celu zagwarantowanie przestrzegania prawa Federacji Rosyjskiej, przypadki łamania wymogów fitosanitarnych Rosji wciąż mają miejsce _.

Federalna Służba Nadzoru Sanitarnego i Fitosanitarnego poinformowała, że problemy te są tematem konsultacji z przedstawicielami polskiej Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, które trwają w Kaliningradzie.

Czytaj więcej w Money.pl
UE dofinansuje polski program promocji Wśród dofinansowywanych programów dwa pochodzą z Polski. Jeden z nich ma promować przetwory mleczne w Rosji i w Chinach.
Polska najlepsze miejsce dla inwestycji Profesor Zbigniew Zimny, ekspert ONZ ds. BIZ: Polska znalazła się na szóstej pozycji w Europie pod względem wartości projektów inwestycyjnych typu greenfield przyciągniętych w 2013 roku. Nadal jesteśmy najatrakcyjniejszym dla inwestycji krajem w regionie i jednym z najbardziej atrakcyjnych w Europie. Z raportu World Investment Report 2014 przygotowanego przez UNCTAD wynika, ze Polska nadal jest ...
"Tania energia już nie wróci". Będzie coraz drożej W najbliższych latach, rachunki za prąd mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie. Już teraz jesteśmy w czołówce Europy.
Obcokrajowcy wciąż wykupują polską ziemię W 2013 roku liczba transakcji dotyczących nabycia gruntów przez cudzoziemców utrzymuje się na zbliżonym poziomie.
Tagi: stosunki polska-rosja, federalna służba nadzoru sanitarnego i fitosanitarnego, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz