Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd zatwierdził zmiany w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich

0
Podziel się:

Chodzi o przesunięcie niewykorzystanych funduszy na działania, dla których pieniędzy zabrakło. Zobacz, kto skorzysta.

Rząd zatwierdził zmiany w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich
(Kamil Kiedrowski/REPORTER)
bEKhHhyZ

Rada Ministrów zatwierdziła zmiany w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Chodzi o przesunięcie niewykorzystanych środków na działania, dla których pieniędzy zabrakło.

Ministerstwo rolnictwa zaproponowało zwiększenie budżetu działań: _ modernizacja gospodarstw rolnych _ - o 200 mln euro; _ przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych _ - o ok. 25 mln euro oraz _ podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej _ - o ok. 83,3 mln euro.

Zmniejszono natomiast pulę środków z działań: _ korzystanie z usług doradczych przez rolników i posiadaczy lasów _ - o 8 mln euro; _ uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności _ - o 5 mln euro; _ działania informacyjne i promocyjne _ - o 4 mln euro; _ wspieranie gospodarstw niskotowarowych _ - o 1,1 mln euro; _ program rolnośrodowiskowy _ - o 70 mln euro; _ zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne _ - o 60 mln euro; _ tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw _ - o 120 mln euro; _ wspieranie gospodarowania na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW) _ - o 30 mln euro.

bEKhHhzb

Do PROW 2007-2013 wprowadzono ponadto przepisy, które umożliwią pomoc producentom trzody chlewnej, których dotknęły restrykcje w wyniku pojawienia się w naszym kraju wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Chodzi o rolników z obszaru objętego ograniczeniami dotyczącymi warunków zbytu mięsa.

Dzięki takiej pomocy rolnicy będą mogli rozwinąć inną produkcję rolną pod warunkiem zaprzestania, przynajmniej na pewien czas, produkcji trzody chlewnej. Pomoc ma być skierowana na inwestycje w produkcję rolną, w tym m.in. na budowę budynków, zakup sprzętu.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKhHhzC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)