Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sadownicy są skazani na ekspansję

26
Podziel się:
Sadownicy są skazani na ekspansję
(Mariusz Gaczynski/EAST NEWS)
bEJePljF

Producenci jabłek nie powinni liczyć na zniesienie rosyjskiego embarga. Muszą szukać innych odbiorców - uważa Ministerstwo Spraw Zagranicznych. "Puls Biznesu" zwraca uwagę na pismo ministerstwa wysłane do Związku Sadowników RP.

Producenci jabłek i powiązane z nim firmy są w finansowej zapaści. Tegoroczne ceny jabłek są jeszcze niższe niż ubiegłoroczne. Sadownicy strajkowali na ulicach. Jednym z ich postulatów sprzed dwóch tygodni było ponowne otwarcie rynku rosyjskiego, ponieważ to oni - jak tłumaczą - są ofiarami sankcji.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedziało listownie na postulaty sadowników. Podkreśliło, że przyczyną ich problemów nie są sankcje, które mają ograniczyć agresywną politykę Rosji, lecz wprowadzone bez uzasadnienia przez Moskwę ograniczenia handlowe. "Ministerstwo Spraw Zagranicznych uważa, że obecnie sprawą najważniejszą jest kontynuowanie dalszych działań na rzecz znalezienia rynków alternatywnych dla eksportu polskich jabłek i innych owoców" - czytamy w piśmie przesłanym do Związku Sadowników RP.

bEJePljH

Resort podkreśla, że dzięki staraniom polskiej dyplomacji i producentów, spadek dostaw na rynek rosyjski został zrekompensowany dostawami do innych odbiorców. Sadownicy powtarzają jednak, że Rosja była największym odbiorcą jabłek z Polski. Co więcej, kupowała odmiany, które nie są powszechnie akceptowalne w krajach Europy Zachodniej.

bEJePlki
najważniejsze
promowane
KOMENTARZE
(26)
Jasio
5 lata temu
Turek, jakie 70gr? My sprzedajemy na skupie po 22gr... Okolice Sandomierza... A to jest poniżej kosztów...
Yogi 47
5 lata temu
[QUOTE] Podkreśliło, że przyczyną ich problemów nie są sankcje, które mają ograniczyć agresywną politykę Rosji, lecz wprowadzone bez uzasadnienia przez Moskwę ograniczenia handlowe. [/QUOTE] MSZ obraża moją inteligencję. Czy ograniczenie dostępu do kredytów ( sankcja) nie jest ograniczeniem handlowym?
ada
5 lata temu
Dlaczego takie marne i drogie są jabłka sprzedawane w naszych sklepach? Pewnie Liedl sprzedaje jabłka niemieckie, a Biedronka portugalskie Na rynkach są jabłka po 4 pln za kg. Dlaczego sadownicy nie sprzedają jabłek detalicznie w Polsce?
bEJePlkj
antyklerykał
5 lata temu
śmiech i żenada, polska katolicka to kondominium cara watykanu i dyktatora USA, to tania siła robocza i rynek zbytu, od czasów anszlusu ukrainy przez "państwo chrześcijańskie NATO" dyktatora USA sadownicy i nie tylko są skazani na "ekspansję" , to cena jaką płaci "przypadkowe społeczeństwo" za zależność od cara watykanu i dyktatora USA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
leonek_king
5 lata temu
ciekawe gdybym tak ja produkował u siebie na firmie 3-ci rok z rzędu produkty, których nie idzie sprzedać to co by było??? po pierwsze po pierwszym roku powiesiłbym się, po drugie moi następcy nie byli by tacy głupi aby robić to na czym ja zbańczyłem i poszliby do roboty.... tytuł artykułu powinien brzmieć SADOWNICY SKAZANI NA INNĄ ROBOTĘ. W końcu trzeba tego wrzoda wyciąć
...
Następna strona