Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sawicki: "Pomoc Unii będzie większa"

0
Podziel się:

Pieniądze, którymi dysponuje Komisja Europejska, nie są dzielone na poszczególne kraje.

Sawicki: "Pomoc Unii będzie większa"
(Krystian Dobuszyński/Reporter)

Minister rolnictwa zapewnia, że unijna pomoc dla dotkniętych rosyjskim embargiem europejskich rolników nie ograniczy się do zapowiedzianych 125 milionów euro.

Marek Sawicki przekonuje, że za tą kwotą pójdą kolejne środki z unijnego budżetu. Jednocześnie zastrzegł, że pieniądze, którymi dysponuje Komisja Europejska, nie są dzielone na poszczególne kraje.

To, jaką część z nich otrzymają polscy producenci, będzie zależało od nich samych. Stąd decyzja o rozpoczęciu naboru wniosków. Rolnicy mogą już zacząć starania o rekompensaty. Marek Sawicki spotka się w tej sprawie z prezesem Agencji Rynku Rolnego, by wyjaśnić wątpliwości dotyczące procedury ubiegania się o wsparcie.

Wsparcie ogłoszone przez Komisję Europejską w poniedziałek skierowane jest do producentów między innymi ogórków, pomidorów, papryki, marchwi, kalafiora, białej kapusty czy jabłek.

Unijne fundusze będą przeznaczone na wycofanie produktów z rynku, głównie w celu bezpłatnej dystrybucji, a także na rekompensaty za zaniechanie zbiorów lub wczesne zbiory.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjskie embargo. "Cydr nie uratuje sadowników" Resort gospodarki oraz senatorowie PO przygotowali dwa projekty dopuszczające reklamę cydru.
Holandia mocno odczuwa rosyjskie sankcje 300 ciężarówkom z warzywami i owocom odmówiono wjazdu do Rosji, a na giełdzie warzywnej spadły ceny.
Komisja Europejska obiecuje pomoc rolnikom Jak daleko idące będą skutki rosyjskich działań zależy od Unii Europejskiej - przekonują eksperci.
KOMENTARZE
(0)