Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sawicki wątpi. W europejską solidarność ws. embarga

0
Podziel się:

Komisja Europejska bezskutecznie próbuje wynegocjować z Rosją zniesienie ograniczeń na wieprzowinę.

Sawicki wątpi. W europejską solidarność ws. embarga
(Hubert Matys/REPORTER)

Minister rolnictwa mówi o sceptycznym podejściu krajów Europy Zachodniej wobec wspólnych działań w sprawie rosyjskiego embarga na wieprzowinę. Na razie Komisja Europejska bezskutecznie próbuje wynegocjować z Rosją zniesienie ograniczeń.

Marek Sawicki powiedział w TVPInfo, że Polska nie zamierza rozmawiać z Rosją na boku, ale mogą zrobić to inne państwa, które mają w tym interes gospodarczy. Sawicki dodał, że przestrzegał ministrów rolnictwa Danii, Holandii, Belgii i Niemiec, by takich działań nie podejmowali. _ - Choć z gestów i sygnałów, jakie mam od tamtych ministrów nie wynika, że ten solidaryzm będzie utrzymany _ - zaznaczył polityk.

Tymczasem Unia Europejska przygotowuje się do wprowadzenia kolejnych sankcji wizowych wobec przedstawicieli rosyjskich władz w ramach działań piętnujących Moskwę za jej agresję na Ukrainę. Sankcje, uderzające w rosyjską gospodarkę na razie nie zostały uzgodnione, bo część krajów Unii obawia się o swoje interesy.

Czytaj więcej w Money.pl
Sawicki negocjuje warunki embarga Rosji - _ Nie jest tak, że tylko Rosja może dyktować warunki _ - podkreśla minister rolnictwa.
Kamiński: Płacimy za brak skuteczności UE Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości ocenia, że prezydent Rosji śmieje się z sankcji nałożonych przez Unię.
Unia Europejska zaostrzy sankcje wobec Rosji Tak postanowili ministrowie spraw zagranicznych UE w Luksemburgu. Zdecydowali też o wysłaniu misji na Ukrainę.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)