Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
asf
05.09.2016 11:21

Specustawa dotycząca ASF. Komisja rolnictwa za projektem

Rządowa propozycja zakłada wykup ze strefy ochronnej zwierząt, które osiągnęły wagę ubojową i przerobienie ich na konserwy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Przedstawiciele wszystkich klubów jednogłośnie poparli w poniedziałek, podczas pierwszego czytania w komisji rolnictwa, rządowy projekt specustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Krzysztof Ardanowski (PiS), wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował, że specustawa może zostać uchwalona przez Sejm jeszcze w poniedziałek. Według porządku obrad izby drugie czytanie projektu specustawy ma się rozpocząć o godz. 15.45. Sejmowe głosowania zaplanowano między godz. 18 a 19.

Rządowa propozycja zakłada wykup ze strefy ochronnej zwierząt, które osiągnęły wagę ubojową i przerobienie ich na konserwy.

- Ministerstwo Rolnictwa poprosiło o tryb specjalny przygotowania tej ustawy, dlatego dziś spotkaliśmy się wcześnie rano jeszcze przed posiedzeniem Sejmu. Odbyło się pierwsze czytanie na komisji rolnictwa, wszyscy posłowie, również i opozycja głosowali za - relacjonował Ardanowski.

- Myślę, że ta ustawa będzie przyjęta w ciągu dzisiejszego dnia. Mam nadzieję, że Konwent Seniorów przychyli się do naszej prośby i wprowadzi to na dzisiejsze posiedzenie - dodał.

- Sprawa jest poważna i dlatego w takim trybie nadzwyczajnym jest procedowana - podkreślił.

Tagi: asf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, promowane, wiadomości rolnicze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-09-2016

StaryA co zrobić z kwiczącymi z uciechy, przy korycie PiŚwiniami?

05-09-2016

rolnikPiS chce tym samym zwiększyć swój elektorat. Buhahahahaha

05-09-2016

WojciechRozumiem ,że po wprowadzeniu tej ustawy, mięso i konserwy z zarażonych świnek to będą najpierw podawać dla posłów w restauracji sejmowej.

Rozwiń komentarze (9)