Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sposoby i środki do zwalczania prusaków

1
Podziel się:

Prusaki inaczej karaczany to uskrzydlony owad, szkodnik w gospodarstwach domowych. Wielkość ciała to ok 1, 5 cm, barwa brunatnożółta, gatunek wywodzący się z...

Sposoby i środki do zwalczania prusaków
bEJDGRJx

Prusaki inaczej karaczany to uskrzydlony owad, szkodnik w gospodarstwach domowych. Wielkość ciała to ok 1, 5 cm, barwa brunatnożółta, gatunek wywodzący się z Azji.

Prusaki inaczej karaczany to uskrzydlony owad, szkodnik w gospodarstwach domowych. Wielkość ciała to ok 1, 5 cm, barwa brunatnożółta, gatunek wywodzący się z Azji. Istnieje wiele gatunków tego niemiłego zwierzęcia. Najbardziej popularne to karaczan prusak, karaczan amerykański, karaczan polski, karaczan wschodni. W Polsce zamieszkuje głównie tam gdzie jest brudno, gdzie walają się okruchy i resztki jedzenia. Jest częstym mieszkańcem bloków, klatek schodowych wewnętrznych zsypów na śmieci. Prusaki swoją aktywność rozpoczynają po zmroku wtedy wychodzą na żer. Zapalając światło w pomieszczeniu szybko rozpraszają się do swoich kryjówek. Robaczki wychodzą na żer po zmierzchu i gromadzą się w stadkach, po zaświeceniu światła szybko rozbiegają się.

W naszych domach jest to bardzo nie pożądanym gość, który w swoich odchodach, niciach itp. zostawia groźne dla człowieka wirusy i bakterie, które mogą powodować takie choroby jak gruźlica, tyfusu, . Walcząc z nimi należy przede wszystkim znaleźć źródło ich przybycia bo też, że wytępimy je z własnego mieszkania, a deratyzacji nie przejdzie reszta bloku nie wiele nam da. Istnieje wiele metod walki z tymi insektami i w tym artykule omówimy kilka z najpopularniejszych.

bEJDGRJz

Pierwszą metodą jest zlecenie uporania się z tym problemem firmie zewnętrznej zajmującej się deratyzacją, firmy te posiadają specjalnie przystosowane środki i sprawdzone metody walki z insektami, najczęściej są to klatki deratyzacyjne, pułapki z odpowiednią chemią, która ma zabić zarówno owady jak i ich jajeczka. Zwracając się o pomoc mamy największą pewność że pozbędziemy się niechcianych gości.

Druga metoda to samodzielny zakup w sklepach zoologicznych i ogrodniczy specjalnych łapek, plastrów, proszków itp., które również mają na celu zabicie owadów. Ważne jest również usuniecie przyczyny przybycia karaczanów do naszego gospodarstwa, czyli dokładne wymycie szafek, blatów, powierzchni za szafkami itp. należy utrzymywać tą czystość by nie mieć problemu z prusakami.

Trzecia domowa metoda to zostawienie na noc szmatek nasączonych piwem, które lubią ten trunek, rano trzeba zebrać nieprzytomne owady spalić lub zalać je wrzątkiem, żeby je całkowicie uśmiercić. Nie możemy ich po prostu wyrzucić bo umieją pływać i wyjdą z kanalizacji lub śmieci.

Kolejna domowa metoda to przygotowanie bułki z maścią siarkową, która zabije niechciane owady. Inna z domowych metod to rozstawianie głębokich naczyń z różnymi cieczami, które zwabią karaczany.

bEJDGRJF

Na rynku dostępnych jest wiele środków, które pomogą nam walczyć z karaczanami są to m. in.: produkty z firmy bross, glotox, bayer, getox, blattanex itp. Wiadomo, że na rynku jest dostęp do wszystkiego, ale to od nas zależy, którego ze środków użyjemy, według moich doświadczeń i opinii wielu internautów najlepszy jest blattanex, które wielokrotnie i co najważniejsze poradził sobie z problemem karaczanów w wielu domach, zakładach pracy itp.

Jeżeli mieszkamy w dużym bloku ze zsypem może okazać się że pomogą nam tylko te najbardziej skuteczne środki na karaluchy . Ważnym etapem przy walce z karaluchami, które dalej grasują w bloku i mimo, że my korzystając z dostępnych metod nie możemy się ich pozbyć są m. in: szczelne zamykanie drzwi, okien, otworów wentylacyjnych, szpar po rurach itp. w taki sposób, żeby nie mogły wejść do naszego mieszkania. Zastosowanie specjalnych siatek i mat przeciw owadom w kratkach wentylacyjnych i ściekowych.

Ważne jest to, że rozpoczynając wojnę z prusakami nie możemy tergo robić jednorazowo, tylko nastawić się na kilkutygodniowe wzmagania, ale przy odpowiedniej metodzie i determinacji z pewnością zakończoną sukcesem. Jeśli chodzi o mieszkania w bloku tylko akcja całej wspólnoty z udziałem administracji, obejmująca wentylację, kratki ściekowe i piwnice przyniesie nam wymierne i długotrwałe rezultaty. Czasami jest tak, że winne, że w całym bloku są prusaki ponosi tylko jeden mieszkaniec, który nie przestrzega podstawowych zasad przednimi chroniących i cały blok po kilku tygodniach boryka się z dużym problemem, który mimo nieprzyjemnego widoku roznosi również wiele groźnych dla ludzi i naszych domowych pupilów chorób. Musimy włożyć wiele starań by nocne wstawanie do toalety nie była traumatycznym przeżyciem.

Partnerem wpisu jest właściciel strony www.dezder,com.pl

bEJDGRKa
KOMENTARZE
(1)
zakius
2 lata temu
Kto pisał ten artykuł? Przecież to wygląda jak żart... czy autor słyszał kiedykolwiek o szkole i lekcjach języka polskiego?