Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stabilne ceny bydła

0
Podziel się:

Wzrastające stawki oferowane dotychczas za bydło rzeźne cieszyły hodowców, ale jak długo taka sytuacja się utrzyma?

Stabilne ceny bydła

Marzec nie przyniósł większych zmian w cennikach, jedynie widoczne są niewielkie wahania. Ale w związku ze zbliżającą się wiosną, w niektórych skupach przewiduje się zmiany w cennikach i to niestety w dół. Miejmy nadzieję że prognozy się nie sprawdzą.
Obecnie ceny maksymalne buhajów za klasę R to 12,80 zł/kg, natomiast za klasę O-klasę skupy płacą do 12,50 zł. W przypadku skupu byków w rozliczeniu na żywą wagę, za najlepsze sztuki mięsne czyli (300+) uzyskać można do 7,50 zł/kg.
Stawki nieco niższe uzyskać można za jałówki. Za sztuki zaklasyfikowane do klasy R, rolnicy obecnie otrzymać mogą 12,70 zł/kg. W przypadku jałówki, które znajdą się w O-klasie kosztują o ok. 0,70 zł/kg mniej. Oferty najlepsze za jałówki skupowane w żywej wadze osiągają poziom 6,80 zł/kg.
Stawki aktualne za krowy w rozliczeniu poubojowym w najlepszej ofercie osiągają cenę 11,3 zł/kg w klasie R, O-klasa jest maksymalnie wyceniana na 11 zł. Najwyższe oferowane stawki za krowy skupowane w wadze żywej wynoszą 5,2 zł/kg.

promowane
wiadomości rolnicze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)