Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Steki i hamburgery wróciły. Polacy pokochali naszą wołowinę

0
Podziel się:

Polacy coraz chętniej sięgają po wołowinę dobrej jakości. Nawet rosnące ceny to nie problem dla spragnionych steków.

Steki i hamburgery wróciły. Polacy pokochali naszą wołowinę

Polacy coraz chętniej sięgają po wołowinę dobrej jakości. Renesans prawdziwych hamburgerów sprawił, że popyt jest większy niż produkcja. Nawet rosnące ceny to nie problem dla spragnionych średniowysmażonych steków. O polskiej wołowinie pisze "Puls Biznesu".

- Cieszą nas plany eksportowe dużych zakładów, które przekonują, że nasza wołowina będzie wygrywać z argentyńską, ale prawdziwy boom na polskie mięso już mamy. Tu w kraju. I nie nadążamy za popytem - mówi Mariusz Białek, właściciel gospodarstwa rolnego w okolicach Miłakowa, duży hodowca bydła rasy Hereford.

Jego zdaniem, pogłowie czysto rasowe przeżywa teraz w Polsce ogromny rozkwit. - Z jednej strony restauratorzy w dużych miastach poszukują surowców wysokiej jakości z rodzimej hodowli i czynią z tego wyróżnik konkurencyjny. Mamy też fenomen burgerowni, które chcą wyróżnić się szczególnym mięsem. Z drugiej strony konsumenci podróżują po świecie, kosztują steków, a po powrocie chcą dobrze zjeść - opowiada Mariusz Białek.

Powszechnie za barierę w spożyciu wołowiny uznawana jest jej cena. Jednak Jerzy Wierzbicki, prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego (PZPBM), uważa, że to tylko pozory.

- Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że konsument jest gotowy zapłacić nawet 100 proc. więcej za wołowinę z najwyższej półki niż za masową - mówi Jerzy Wierzbicki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)