Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Straty w rolnictwie w tym roku wyniosły już ponad 300 mln zł

67
Podziel się:

Do tej pory straty poniosło ponad 20 tys. gospodarstw rolnych, a powierzchnia upraw dotkniętych klęską wyniosła ponad 79 tys. hektarów.

Straty w rolnictwie w tym roku wyniosły już ponad 300 mln zł
(Bartosz Wawryszuk)
bEJDjzyZ

Dotychczas oszacowane straty w rolnictwie spowodowane przez klęski żywiołowe wyniosły 316 mln zł - wynika z raportu wojewodów - poinformował w czwartek resort rolnictwa.

Według danych na 28 czerwca br., szacowanie szkód zakończyło 198 komisji. Nadal pracują w 938 gminach 16 województw.

Do tej pory straty poniosło ponad 20 tys. gospodarstw rolnych, a powierzchnia upraw dotkniętych klęską wyniosła ponad 79 tys. hektarów. Powierzchnia działek, na których szkody wynosiły powyżej 70 proc., to ponad 35 tys. ha oraz 61,4 tys. m2 tuneli foliowych i szklarni.

bEJDjzzb
Zobacz także: Zobacz także:sadownicy przerażeni stratami. Owoce mogą być rekordowo drogie

Z informacji przedstawionej na wtorkowym posiedzeniu senackiej komisji rolnictwa przez wiceministra Zbigniewa Babalskiego wynika, że zdecydowana większość start spowodowana jest wiosennymi przymrozkami, a największe szkody wystąpiły w woj. lubelskim i małopolskim.

bEJDjzzC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(67)
zero
4 lata temu
czy ubezpieczyli sie
darek
4 lata temu
ROLNICY TO TAKI TWOR ZE JAKBY NIE BYLO ZAWSZE MAJA TYLY. I TULE W TEMACIE
666
4 lata temu
jak straty może mieć ktoś, kto nie ma własnych pieniędzy? to nie rolnicy ale państwo ma straty, czyli my wszyscy
bEJDjzzD
byłydor,
4 lata temu
No i nic im nie będzie. Wyrównają sobie podwyżkami, a poza tym to grupa ludzi, która wiecznie jest dofinansowana przez Unię. Jako grupa społeczna jest najbardziej doceniania. Różne programy pomocowe, żaden zawód tego nie ma co oni. Ale tylko wiecznie narzekają, wiecznie wyciągają łapy po cudzą kasę. Deszcz, katastrofa, słońce katastrofa, więcej się obrodzi katastrofa, bo klęska urodzaju. nie wy zapłacicie tylko my klienci. Wy i tak dostaniecie rekompensaty. Kiedyś rolnik to był rolnik, dzisiaj chciałby tylko kasę i żeby mu się samo wszystko robilo. Pracowalem 30 lat w rolnictwie i znam sprawę od podszewki. Nie żałujcie ich, bo naprawdę nie dzieje im się krzywda. jako grupa społeczna mają najwięcej pomocy. I niech mają. Tylko niech wiecznie nie płaczą. Cholerni cwaniacy
Jerzy
4 lata temu
Te pół intelektualiści z MR , nic w UE nie załatwią a nas wyżywią markety z Niemiec i Portugalii. Jeżeli Błaszczak jest "chodzącym ... intelektem" to czym jest Jurgiel?
...
Następna strona