Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Francuscy rolnicy atakują TIR-y. Hiszpania skarży się na agresję

9
Podziel się:

Francuscy rolnicy od dwóch dni atakują hiszpańskie TIR-y transportujące wino, soki i owoce. Ambasador Hiszpanii w Paryżu w imieniu rządu złożył w tej sprawie oficjalną skargę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Francji. Domaga się zapobieżenia agresjom, które nazywa "łamaniem podstawowych praw Unii Europejskiej".

Francuscy rolnicy atakują TIR-y. Hiszpania skarży się na agresję
(Shutterstock/stocktributor)

W okolicach Narbony, sto kilometrów od granicy, hiszpańskiego kierowcę zaatakowali zamaskowani i uzbrojeni w kije bejsbolowe rolnicy. Wylali na asfalt 24 tysiące litrów wina. Do podobnego zdarzenia doszło w okolicach Montpellier. Tam inna grupa zamaskowanych rolników wyrzuciła z TIR-a soki i pomarańcze.

Juan Romero jest właścicielem firmy transportowej, której kierowca został zaatakowany. - Kazali mu zjechać na najbliższy parking i tam wszystko, co wiózł wyrzucili do rynsztoka - mówił Romero.

Francuskie związki zawodowe argumentują, że Hiszpanie są dla nich nieuczciwą konkurencją. Na Półwyspie Iberyjskim owoce i warzywa dojrzewają wcześniej i są tańsze. Aby Francuzi mogli sprzedać własne plony, muszą zaniżać ceny i ponoszą straty.

Ewa Wysocka, IAR

najważniejsze
promowane
wiadomości rolnicze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Damian
4 lata temu
Moim zdaniem tej Unii w ogóle nie powinno być...
asd
6 lat temu
I niby cywilizowany zachód. Pierwszy lepszy kryzysik i ludzie rzucą się sobie do gardeł.
Polonaise
6 lat temu
Ah ci Francuzi, wszyscy im we wszystkim przeszkadzaja..a zaraz zaraz to we Francji maja 36 godzinny tydzien pracy czy jakos tak?
xyz
6 lat temu
W tym momencie Hiszpanie powinni się zaopatrzyć w konkretną ochronę TIRów, dorwać jednego czy drugiego cwaniaczka i jego wrzucić do rynsztoku. Znając odwagę żabojadów to wystarczyłyby ze 2-3 takie akcje żeby zapanował spokój.
Histerycy.
6 lat temu
Oni boją się jakiejkolwiek konkurencji, To wariaci niech wezmą się do roboty.