Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ubój rytualny w polsce
28.06.2014 10:33

Ubój rytualny. Związki zawodowe chcą jego przywrócenia, minister się nie ugnie

- Jeśli stu czy trzystu rolników wyjdzie na drogi, na nikim z zagranicy nie zrobi to wrażenia - mówi Marek Sawicki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hubert Matys/REPORTER)

Sprawa jest zbyt poważna na _ pogrywanie _ szantażem - tak minister rolnictwa komentuje zapowiedź szefa rolniczego OPZZ. Sławomir Izdebski grozi, że jeśli w najbliższych tygodniach nie zostanie przywrócony ubój rytualny, to jesienią rolnicy znów będą blokowali drogi.

Marek Sawicki zapewnia, że administracja i przetwórcy podejmują stosowne działania.

- _ Na bieżąco mamy swoje konsultacje z ambasadami państw arabskich. W tej chwili przygotowywana jest misja gospodarcza do Arabii Saudyjskiej jeszcze na przełomie sierpnia i września. To są istotne działania. Natomiast to, czy pan Izdebski wyprowadzi stu rolników, czy trzystu rolników na drogi, na nikim z zagranicy wrażenia nie zrobi _ - przekonuje Sawicki.

Minister przestrzega, że akcja związkowców może spotkać się z kontrakcją obrońców praw zwierząt, co tylko utrudni rozwiązanie problemu.

Dwa dni temu Sejm miał głosować nad wnioskiem o odrzucenie projektu ustawy dopuszczającej ubój rytualny, ale posłowie zajmą się tą sprawą dopiero na następnym posiedzeniu. Podobny projekt rządowy posłowie odrzucili w lipcu ubiegłego roku.

Rolniczy związkowcy tłumaczą, że zablokowanie uboju rytualnego spowodowało olbrzymie straty u producentów bydła mięsnego. Przy uboju rytualnym cena żywca to 9 złotych za kilogram, a przy zwykłym - 6 złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ubój rytualny w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz