Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ubój rytyalny. Rolnicy grożą blokadą autostrady

0
Podziel się:

- Relacja Polska-wschód będzie zamrożona do momentu, kiedy polski rząd nie pójdzie po rozum do głowy - zapowiada Sławomir Izdebski, przewodniczący rolniczego OPZZ.

Ubój rytyalny. Rolnicy grożą blokadą autostrady
(Kamil Kiedrowski/REPORTER)

- _ Jeżeli ubój rytualny nie powróci, to po żniwach, tuż przed wyborami samorządowymi, zorganizujemy wielki protest na autostradzie A2 i relacja Polska-wschód będzie zamrożona do momentu, kiedy polski rząd nie pójdzie po rozum do głowy i nie odblokuje tej kury, która znosi złote jajka _ - zapowiedział Sławomir Izdebski, przewodniczący rolniczego OPZZ.

Jego zdaniem, przywrócenie uboju rytualnego nie wymaga zmian ustawowych. Wystarczyć ma jedno rozporządzenie ministra rolnictwa. Izdebski poinformował, że spotkał się ostatnio w tej sprawie z ministrem Sawickim, ale nie otrzymał jasnej odpowiedzi.

- _ Powiedział, że jest za, ale nie powiedział dlaczego jeszcze tego nie zrobił - _przyznał. - _ Próbowałem to od niego wymusić, ale nie udało się. _

Minister rolnictwa Marek Sawicki, który był gościem Poranka RDC tłumaczył, że sprawa uboju rytualnego to problem prawno-administracyjny, który rozstrzygnąć musi Trybunał Konstytucyjny.

Sejm miał dziś głosować nad wnioskiem o odrzucenie projektu ustawy dopuszczającej ubój rytualny, ale posłowie zajmą się tą sprawą dopiero na następnym posiedzeniu.

- _ Nie było politycznych targów w sprawie uboju rytualnego. Premier nie kupił naszych głosów _ - zapewniał minister rolnictwa Marek Sawicki odpierając medialne spekulacje na ten temat.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w handlu gazem. Ceny spadną? Sejm przyjął trzy z pięciu do noweli, która ma ułatwić wydzielenie z PGNiG spółki zajmującej się sprzedażą detaliczną gazu.
Komornik nie zabierze już wózka inwalidzkiego - _ Chodzi o to, aby mniej było przypadków, w których mówi się, że komornik działa bez duszy, ale zgodnie z prawem _- mówił sprawozdawca komisji Artur Dunin.
Masz kłopoty finansowe? Ogłoś upadłość Osoby, które nieumyślnie wpadły w kłopoty finansowe, będą mogły łatwiej ogłosić upadłość, co pozwoli im na rozpoczęcie nowego rozdziału z czystą kartą.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)