Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ukraiński gigant przejmuje polski drób. Uciekł z Krymu do Polski

Ukraiński gigant przejmuje polski drób. Uciekł z Krymu do Polski

Wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Kutnowskimi Zakładami Drobiarskimi Exdrob jest już w UOKiK Fot. Mariusz Grzelak/REPORTER
Wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Kutnowskimi Zakładami Drobiarskimi Exdrob jest już w UOKiK

MHP chce wejść do Polski dzięki Exdrobowi, który borykał się ostatnio ze stratami. Branża ostrożnie szacuje rynkowe szanse inwestora - czytamy w czwartkowym "Pulsie Biznesu".

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów właśnie wpłynął wniosek w sprawie zgody na przejęcie kontroli nad Kutnowskimi Zakładami Drobiarskimi Exdrob. Złożył go cypryjski podmiot Roftan Holding, należący do MHP.

Zobacz też: Test jajek. Jak sprawdzić które są świeże?

 

 

To o tym gigancie ukraińskiego rynku było głośno kilka miesięcy temu, gdy zdecydował się zainwestować w budowę fabryki na Słowacji. Wcześniej Ukraińcy sprzedali swoje aktywa produkcyjne na Krymie.

"Tani ukraiński drób zalewa Unię Europejską i wypycha nas, unijnego lidera z rynku - to wizja, spędzająca sen z powiek polskim drobiarzom. Podgrzewały ją kolejne ułatwienia w handlu z UE, który uzyskiwała Ukraina. Tymczasem Ukraińcy wchodzą właśnie szeroko do Europy inną drogą - poprzez miejscową produkcję" - czytamy w artykule.

"Prawdopodobnie nowy właściciel zakładów zajmie się produkcją od pola do stołu - ma zboża, a więc także pasze, hodowlę drobiu i przetwórstwo oraz franczyzowe placówki handlowe. Skonsolidowane przychody grupy przekroczyły w zeszłym roku 1,1 mld dol" - wskazuje "Plus Biznesu"

drób, hodowla drobiu, exdrob
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
STANISŁAW
2017-10-31 12:54
WSZYSTKO ROZDAJMY - POLSKIE ROLNICTWO MIELIŚMY WZORCOWE , TROCHĘ MAŁO SPRZĘTU , ,ŚWIAT PRZENOSI NASZE ,,WZORCE SPRZED LAT -90 -TYCH DO SIEBIE ,,,,,,, BRAK LUDZI DO ZARZĄDZANIA ,,,,,, NAUKA ŚWIATOWA CHCĘ PRZYGOTOWAĆ SPECJALISTÓW DO ZARZĄDZANIA ,,, PÓŹNIEJ PRZEMYSŁ ,,,,,,,,,, ,,BEZ PRZEMYSŁU NASZE MIASTA ,DAJĄ DOCHÓD NARODOWY , ,,,,, BILONY MAJĄ
Gosc
2017-10-26 20:57
I tak o to pan prezes Sz. wpowadzi ukraincow na europejskie rynki....... A takie perspektywy mial ten exdob..... Taki upadek
kosmos
2017-10-04 06:41
To jest klasyczny slup do karuzel vatowskich juz bym CBA proponowal dyskretna kontrole tego azjatyckiej dojarki
Pokaż wszystkie komentarze (29)