Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ukraiński gigant przejmuje polski drób. Uciekł z Krymu do Polski

Ukraiński gigant przejmuje polski drób. Uciekł z Krymu do Polski

Wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Kutnowskimi Zakładami Drobiarskimi Exdrob jest już w UOKiK Fot. Mariusz Grzelak/REPORTER
Wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Kutnowskimi Zakładami Drobiarskimi Exdrob jest już w UOKiK

MHP chce wejść do Polski dzięki Exdrobowi, który borykał się ostatnio ze stratami. Branża ostrożnie szacuje rynkowe szanse inwestora - czytamy w czwartkowym "Pulsie Biznesu".

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów właśnie wpłynął wniosek w sprawie zgody na przejęcie kontroli nad Kutnowskimi Zakładami Drobiarskimi Exdrob. Złożył go cypryjski podmiot Roftan Holding, należący do MHP.

Zobacz też: Test jajek. Jak sprawdzić które są świeże?

 

 

To o tym gigancie ukraińskiego rynku było głośno kilka miesięcy temu, gdy zdecydował się zainwestować w budowę fabryki na Słowacji. Wcześniej Ukraińcy sprzedali swoje aktywa produkcyjne na Krymie.

"Tani ukraiński drób zalewa Unię Europejską i wypycha nas, unijnego lidera z rynku - to wizja, spędzająca sen z powiek polskim drobiarzom. Podgrzewały ją kolejne ułatwienia w handlu z UE, który uzyskiwała Ukraina. Tymczasem Ukraińcy wchodzą właśnie szeroko do Europy inną drogą - poprzez miejscową produkcję" - czytamy w artykule.

"Prawdopodobnie nowy właściciel zakładów zajmie się produkcją od pola do stołu - ma zboża, a więc także pasze, hodowlę drobiu i przetwórstwo oraz franczyzowe placówki handlowe. Skonsolidowane przychody grupy przekroczyły w zeszłym roku 1,1 mld dol" - wskazuje "Plus Biznesu"

drób, hodowla drobiu, exdrob
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
kosmos
2017-10-04 06:41
To jest klasyczny slup do karuzel vatowskich juz bym CBA proponowal dyskretna kontrole tego azjatyckiej dojarki
Polak
2017-09-23 12:10
A chińskie z animexu lub tajlandzkie z superdrobiu smakują?
mądrala
2017-09-23 08:46
takie produkcje wielkopowierzchniowe powinny być w polskich rękach
Pokaż wszystkie komentarze (27)