Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ulgi dla sadowników po rosyjskim embargu

0
Podziel się:

Wielu mołdawskich sadowników uważa, iż rosyjskie embargo to skutek polityki władz w Kiszyniowie dążących do zbliżenia z UE.

Ulgi dla sadowników po rosyjskim embargu
(PAP/Rafał Guz)

Mołdawscy sadownicy otrzymają częściowe rekompensaty za niesprzedane do Rosji owoce. Będą także mogli skorzystać z ulg przy spłacaniu kredytów oraz okresowych zwolnień podatkowych.

Rząd w Kiszyniowie przyjął pakiet decyzji, których celem jest wsparcie sadowników odczuwających skutki rosyjskiego embarga na owoce.

Mołdawski premier Iure Leanca poinformował dzisiaj w specjalnym przemówieniu transmitowanym przez telewizję publiczną, iż sadownicy otrzymają wsparcie w wysokości 2 leji mołdawskich - równowartość ponad 40 groszy - za każdy kilogram niesprzedanych owoców do Rosji.

Rząd zdecydował się wesprzeć wszystkich producentów owoców poszkodowanych rosyjskim embargiem. Sadownicy zostaną także zwolnieni na okres najbliższych trzech miesięcy z płacenia podatków. Kredyty zaciągnięte przez sadowników zostaną zrestrukturyzowane tak, by nie doprowadzić kredytobiorców do bankructwa.

Władze zdecydowały także o modernizacji i rozbudowie zakładów przechowujących owoce. Wielu mołdawskich sadowników uważa, iż rosyjskie embargo to skutek polityki władz w Kiszyniowie dążących do zbliżenia z UE. „Po co mamy iść w stronę Europy, skoro naszym rynkiem zbytu jest Rosja.

Cała Europa walczy o rosyjski rynek, a my sami wkładamy sobie kij w szprychy. To znaczy nie my, tylko nasz rząd, bo nas nikt nie pyta” - twierdzi mieszkanka północnej Mołdawii. Według komentatorów, tego typu wypowiedzi powinny być dla władz w Kiszyniowie ostrzeżeniem przed listopadowymi wyborami w Mołdawii.

Czytaj więcej w Money.pl
Sadownicy mają pomysł dla szkół Chcą by w szkołach obok szklanki mleka pojawiła się także szklanka naturalnego soku jabłkowego.
Rosyjskie embargo. "Cydr nie uratuje sadowników" Resort gospodarki oraz senatorowie PO przygotowali dwa projekty dopuszczające reklamę cydru.
Ucierpią bardziej niż producenci jabłek Producenci papryki, alarmują, że rosyjskie embargo może zniszczyć ich gospodarstwa.
Palikot ma pomysł na rosyjskie embargo Jego zdaniem, tam gdzie są największe skupiska plantatorów, powinny powstać przetwórnie owocowo-warzywne.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)