Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ursus - jedna z bardziej znanych polskich marek

0
Podziel się:

Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu na polskich drogach królowały fiaty 126 p. Z kolei na polach niezwykle często można było zobaczyć ciągniki marki Ursus. Stała...

Ursus - jedna z bardziej znanych polskich marek
bEJjQtdx

Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu na polskich drogach królowały fiaty 126 p. Z kolei na polach niezwykle często można było zobaczyć ciągniki marki Ursus. Stała się ona niezwykle rozpoznawalna podczas socjalizmu, ale może pochwalić się ponad stuletnią tradycją. Ursus c 360 dalej jest obecny w wielu gospodarstwach rolnych. Maszyny tego typu cechują się wyjątkowo dużą wytrzymałością, ale po kilkudziesięciu latach użytkowania zdarza się, że niektóre elementy ulegają awariom. Dlatego właśnie części do Ursus c 360 są dalej w cenie.

Ursus - przybliżona historia marki

Charakterystyka modelu oraz części do Ursus c 360

Obecnie produkowany wariant ciągnika Ursus c 360 znacznie różni się od tego, jaki królował w czasie komunizmu. Przede wszystkim pojazd posiada napęd cztery razy cztery. Na tylnej osi montuje się koła typu 320/85 R28, z kolei na przedniej 7,5 R16. Maszyna napędzana jest silnikiem Perkins 3100FLT o pojemności 2893 cmÂł. Pozwala on jej rozwijać prędkość do 30 km/h. Obecnie produkowany ciągnik to nowoczesne i komfortowe urządzenie. Posiada podnośnik hydrauliczny.

bEJjQtdz

Opcjonalnie można też wyposażyć go w klimatyzację. Obrazuje to, jak bardzo przez lata zmieniła się specyfika pracy na roli. Dzisiaj kierowca traktora może siedzieć w wygodnej i chłodnej kabinie. Kiedyś nawet metalowe siedzisko bywało luksusem. Nowe części do Ursus c 360 pozwalają utrzymać maszynę w stanie zbliżonym do fabrycznego.

bEJjQtea
KOMENTARZE
(0)