Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ursus chwali się wynikami. Wzrost o połowę

0
Podziel się:

Ursus odnotował 52 proc. wzrostu rok do roku sprzedaży nowych ciągników w pierwszych dwóch miesiącach 2016 r., podczas gdy cała branża spadła łącznie o 27proc. - poinformowała spółka, powołując się na dane CEP.

Ursus chwali się wynikami. Wzrost o połowę
(Pibwl/Wikimedia (CC BY-SA 3.0))

"W omawianym okresie wszyscy pozostali producenci znajdujący się w pierwszej dziesiątce z największym udziałem w rynku, odnotowali spadki. Łącznie wielkość sprzedaży na całym rynku w styczniu-lutym br. zmniejszyła się o 27 proc." - czytamy w komunikacie.

Dobry początek roku dla Ursusa jest kontynuacją sukcesów z 2015 roku, w którym liczba rejestracji nowych ciągników wzrosła o 47 proc. w porównaniu z poprzednim okresem, a spółka odnotowała rekordowe przychody na poziomie 324,4 mln zł, podano także.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)