Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Używane maszyny rolnicze - dlaczego warto je kupować?

0
Podziel się:

Trudno dziś wyobrazić sobie nowoczesne gospodarstwo rolne bez maszyn. Brak takich urządzeń to duży kłopot. Nic dziwnego, że wielu rolników stara się zakupić...

Używane maszyny rolnicze - dlaczego warto je kupować?

Trudno dziś wyobrazić sobie nowoczesne gospodarstwo rolne bez maszyn. Brak takich urządzeń to duży kłopot. Nic dziwnego, że wielu rolników stara się zakupić maszyny rolnicze. Nie jest to jednak mały wydatek. Z pomocą przychodzi jednak rynek wtórny.

Nowe maszyny rolnicze nie należą do tanich nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Nic dziwnego, że w cyklicznym raporcie CLIMMAR (ogólnoeuropejska organizacja zrzeszająca organizacje dealerów maszyn rolniczych) alarmuje, że w I półroczu 2017 roku sprzedaż takich maszyn spadła na naszym kontynencie. Coraz więcej rolników, także z Polski, poszukuje maszyn na rynku wtórnym. Według danych Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych od początku 2017 roku wzrosła sprzedaż ciągników z zagranicy o 6,7%, z czego zdecydowana większość to były traktory używane. Podobnie było z innymi maszynami rolniczymi (źródło: pigmiur.pl).

Dlaczego rośnie sprzedaż używanych maszyn rolniczych?

Duża popularność używanych maszyn rolniczych w Polsce ma swoje źródło w sytuacji polskiej wsi. Wielu rolników nie stać po prostu, aby wydać gotówką 200 tys. zł i więcej na zakup nowej maszyny. Warto pamiętać, że nasze rolnictwo jest mocno rozdrobnione. W Polsce funkcjonuje nadal wiele małych gospodarstw, które nie generują wcale dużych zysków. To sprawia w konsekwencji, że takim rolnikom trudno znaleźć finansowanie zakupu maszyn w postaci kredytu lub leasingu. Bez maszyn i wsparcia technologicznego również małe gospodarstwa nie mogą się rozwijać, zwiększać wydajności i zysków. Aby wyjść z tego zaklętego kręgu i zachować rentowność gospodarstwa, wielu rolników decyduje się na zakup używanych maszyn rolniczych. Na szczęście dostęp do rynku wtórnego jest coraz łatwiejszy.

Gdzie szukać używanych maszyn rolniczych?

Coraz więcej dealerów maszyn rolniczych w Polsce oferuje, obok nowych, także używane pojazdy i urządzenia przeznaczone do prac polowych. Jednak największy wybór maszyn rolniczych z rynku wtórnego znajdziemy w internecie. Takie serwisy, jak na przykład truck1-pl.com , gromadzą ogłoszenia o sprzedaży używanych maszyn rolniczych nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Dzięki temu można znaleźć w atrakcyjnej cenie nie tylko traktory rolnicze renomowanych producentów, ale również przyczepy rolnicze, kombajny, opryskiwacze polowe, agregaty uprawowe i inne.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup używanej maszyny rolniczej, należy dokładnie sprawdzić jej stan techniczny, dostępność części zamiennych, a także zweryfikować dokumenty i spisać szczegółową umowę kupna-sprzedaży, dołączając do niej na przykład deklarację sprzedawcy o stanie technicznym i serwisowaniu.

Ogłoszenia sprzedaży używanych maszyn rolniczych z całej Europy można znaleźć na stronie https://www.truck1-pl.com/maszyny-rolnicze .

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)