Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wirus asf
19.11.2016 16:03

Wirus afrykańskiego pomoru świń przestał atakować. Trzoda już nie choruje

- To efekt między innymi wprowadzonych dwóch specustaw oraz działań międzyresortowego zespołu - przypomina Główny Lekarz Weterynarii Włodzimierz Skorupski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Wirus afrykańskiego pomoru świń przestaje atakować trzodę chlewną w Polsce. Na terenie naszego kraju przypadku wirusa u zwierząt gospodarskich nie stwierdzono od końca września.

- To efekt między innymi wprowadzonych dwóch specustaw oraz działań międzyresortowego zespołu - przypomina Główny Lekarz Weterynarii Włodzimierz Skorupski. - Już obowiązują świadectwa zdrowia dla trzody, są wzmożone kontrole targowisk i środków transportu zwierząt. Robimy to wspólnie z policją i inspekcją transportu drogowego. Dbamy też o działania informacyjne, szkoleniowe, propagandowe - wymienia Włodzimierz Skorupski

Mimo negatywnych wyników u świń, do badań wciąż wysyłane są próbki pobierane od zwierząt potencjalnie zagrożonych - przypomina dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach Krzysztof Niemczuk. - Chcielibyśmy już ogłosić, że problem nas nie dotyczy, ale próbki stale są do nas wysyłane. Pracujemy intensywnie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - dodaje Krzysztof Niemczuk.

Wirus ASF wykrywany jest jeszcze u dzików. O potwierdzeniu 128. ogniska choroby Główny Lekarz Weterynarii poinformował w czwartek.

Tagi: wirus asf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2016

NickoTe dwie pierwsze na zdjęciu to Kamila i Rysiek

19-11-2016

6latWszytkie polskie świnie dziękują min Jurgielowi za uratowanie hip hip uraaaaa !!!!!!!

20-11-2016

StanJak ustawę zatwierdziła odrazu wszystkie zwierzęta przestały chorować co za bzdury te wszystkie choroby wirusy i inne zarazy to są planowane w tym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)