Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
promowane
23.09.2014 06:28

Wsparcie dla produkcji od 2015 roku.

Komu przysługuje wsparcie dla produkcji w nowym systemie dopłat bezpośrednich?

Podziel się
Dodaj komentarz

Polska przekazała KE informację na temat planowanych rodzajów płatności bezpośrednich w Polsce takich jak: jednolitej płatności obszarowej, płatności za zazielenienie, płatności dla młodych rolników, płatności dla małych gospodarstw, płatności związanych z produkcją w następujących sektorach: bydło, owce, krowy, kozy, ziemniaki skrobiowe, buraki cukrowe, owoce miękkie, rośliny wysokobiałkowe, chmiel, pomidory, konopie włókniste, len. Przejściowego wsparcia krajowego do tytoniu.

Komu przysługuje wsparcie do produkcji oraz jakie są szacunkowe stawki pomocy? Dziś więcej w tym temacie, komu przysługuje wsparcie:

Płatność do bydła - posiadającym najmniej 3 sztuki młodego bydła w wieku do 24 miesięcy, do wszystkich zwierząt od 1-szej do 30-tej sztuki.
Wsparcie przysługiwać będzie maksymalnie 2 razy w ciągu życia zwierzęcia (przykład - w wieku od 6 do 8 miesięcy i od 12 do 24 miesięcy). Bydło objęte będzie płatnością niezależnie od płci, spełniające wymogi w zakresie rejestracji i identyfikacji zwierząt.

Płatność do krów - posiadającym najmniej 3 krowy w wieku od 24 miesięcy, do krów od 1-szej do 30- tej sztuki. Objęte płatnością będą krowy spełniające wymogi w zakresie rejestracji i identyfikacji zwierząt.

Płatność do owiec - posiadającym najmniej 10 sztuk maciorek owczych w wieku co najmniej 12, do wszystkich sztuk tych zwierząt w gospodarstwie. Objęte płatnością będą maciorki owcze, spełniające wymogi w zakresie rejestracji i identyfikacji zwierząt.

Płatność do kóz - posiadającym najmniej 5 sztuk samic kozy, do wszystkich sztuk w gospodarstwie. Objęte płatnością będą samice kozy w wieku najmniej 12 miesięcy, spełniające wymogi w zakresie rejestracji i identyfikacji zwierząt.

Tagi: promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz