Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
promowane
22.06.2011 15:30

Zmniejszono pomoc żywnościową dla Polski

Skutki tej decyzji mogą dotknąć najbiedniejszych. Zmniejszenie o 1/5 środków przeznaczonych na realizację programu będzie miało przełożenie na zmniejszenie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Skutki tej decyzji mogą dotknąć najbiedniejszych. Zmniejszenie o 1/5 środków przeznaczonych na realizację programu będzie miało przełożenie na zmniejszenie liczby potrzebujących, którzy w nadchodzącym roku otrzymają pomoc żywnościową.
Federacja Polskich Banków Żywności realizuje w Polsce Program Europejskiej Pomocy Żywnościowej. Program ten realizowany jest od 2004 r., od wstąpienia Polski do UE.
Ideą programu była dystrybucja nadwyżek interwencyjnych żywności pozostającej w magazynach krajów Unii Europejskiej, wśród osób ubogich, obywateli państw członkowskich.
Żywność pochodząca z Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej bazowała na dwóch źródłach pochodzenia: produktach z unijnych zapasów interwencyjnych przekazywanych na wymianę za gotowe artykuły spożywcze oraz gotówce przekazywanej na zakup żywność.
11 czerwca 2011 Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie dotyczące podziału środków z zapasów interwencyjnych na rok 2012, w którym informuje, że ilość żywności dystrybuowanej w programie w roku 2012 ulegnie zmniejszeniu.
W roku 2011, na realizację PEAD Polska otrzymała 75 mln euro, w 2012 będzie to około 17 mln euro.
Obniżenie środków bardzo niekorzystnie wpłynie na wiele sytuacji.

Tagi: promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz