Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyróżnione
24.06.2015 14:22

Zraszanie, nawożenie i wertykulacja

Posiadacze własnych ogrodów wiedzą, że jest to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim również obowiązek. Dla jednych prace ogrodowe pomagają się...

Podziel się
Dodaj komentarz

Posiadacze własnych ogrodów wiedzą, że jest to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim również obowiązek. Dla jednych prace ogrodowe pomagają się zrelaksować i oderwać od codzienności. Inni zaś chcą mieć piękny ogród, ale nie mają czasu na pracę w nim przez długie godziny. Dlatego też warto pomyśleć o wyposażeniu się w sprzęty usprawniające zajęcia związane z utrzymaniem ogrodu w należytym porządku.

Od czego zacząć?

Podstawą każdego ogrodu jest trawa. Bez niej wszystko tarci swój urok. Dlatego też zadbajmy, aby była zdrowa i odżywiona, a swoim zielonym kolorem przykuwała oko każdego sąsiada.

Jak to zrobić?

Każdy wprawny działkowicz wie, że trawa często rośnie tak jak chce, a nie tak jak sobie życzymy. Często wysycha i żółknie albo porasta dużą ilością chwastów. Aby temu zapobiec trzeba pamiętać o trzech rzeczach: odpowiedniemu zraszaniu, nawożeniu oraz wertykulacji. Zatem po pierwsze kupmy odpowiedni zraszacz i utrzymajmy trawę w odpowiedniej wilgotności. Dbajmy, aby jej nie przesuszać. W upalne dni podlewajmy ją nawet dwa razy dziennie. Oczywiście nigdy nie robimy tego w godzinach słonecznych. Starajmy się ją zraszać wczesnym rankiem lub wieczorem. Wtedy mamy pewność, że nie doprowadzimy do jej zniszczenia. Jeżeli nie mamy czasu na ręczne zraszania, to możemy rozważyć opcję zainstalowania automatycznego sytemu zraszającego. Tego typu sprzęt jest na stałe zamontowany w naszym ogrodzie i zrasza trawę zgodnie z zaprogramowanymi godzinami. Dzięki temu mamy pewność, że nasz trawnik będzie zadbany i podlany nawet podczas naszej nieobecności. Tego typu systemy można kupić za pośrednictwem firmy Tanake. Kolejnym
aspektem w dążeniu do utrzymanie trawy w dobrej formie jest nawożenie. Najlepsze oczywiście są nawozy naturalne. Jednakże jeśli nie mamy do nich dostępu, to poszukajmy w sklepie ogrodniczym nawozu, który przeznaczony jest do trawników. Pamiętajmy, że konieczne jest przestrzeganie zaleceń producenta związanych z częstością i okresem nawożenia. Ostatnim działaniem mającym na celu podtrzymanie naszej trawy przez cały sezon w dobrej formie jest wertykulacja. Zabieg ten opiera się na robieniu płytkich nacięć darni przy użyciu odpowiedniego sprzętu służącego do wertykulacji. Dzięki temu zabiegowi oczyszczamy trawę z rożnego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak: pleśnie i grzyby. Dodatkowo pozbywamy się również mchu i chwastów. Trwa spulchnia się i oczyszcza, dzięki czemu swobodnie wzrasta, a my cieszymy się jej urokiem.

Tagi: wyróżnione, aktualności, informacje, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz