Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sadzenie azalii

0
Podziel się:

Azalie to krzewy, które kwitną najczęściej wiosną, charakteryzują się dużym skupieniem kwiatów i intensywnym zapachem. Istnieje wiele odmian, które cechują się łatwością w uprawie, gdy tylko poświęci im się odrobinę pracy, ogród zamieni się w piękne miejsce.

Chrumps/CC 3.0/pl.wikipedia.org
Chrumps/CC 3.0/pl.wikipedia.org

| Azalie to krzewy, które kwitną najczęściej wiosną, charakteryzują się dużym skupieniem kwiatów i intensywnym zapachem. Istnieje wiele odmian, które cechują się łatwością w uprawie, gdy tylko poświęci im się odrobinę pracy, ogród zamieni się w piękne miejsce. ## Przygotowanie stanowiska Azalie najlepiej rosną na miejscu dobrze nasłonecznionym i bezwietrznym. Gleba powinna być kwaśna, żyzna i bogata w próchnicę. Przed posadzeniem azalii dobrze jest wcześniej przemieszać glebę z torfem. * Kiedy sadzić azalie?* Sadzenie azalii z odkrytym korzeniem powinno odbywać się wczesną wiosną, zanim roślina rozpocznie proces wegetacji. Azalie kupione w pojemnikach można sadzić cały rok. Azalie są roślinami mrozoodpornymi. * Sadzenie azalii* Azalie sadzi się do ziemi razem z bryłą korzeniową, ważne, więc, by wykopany dołek był na tyle obszerny by zdołał pomieścić korzenie. Najlepiej jest umieścić roślinę 3-5 cm poniżej poziomu ziemi. Następnie należy ją dobrze podlać, a ziemię dobrze jest przykryć ściółką.

**Odmiany azalii:** Azalie wielkokwiatowe (Doloroso; Fireball; Giblartar; Golden Sunset; Homebush; Irene Koster; Kilian; Parkfeuer; Persil Azalie karłowate (Diamant Rosa; Kermesina; Satchiko; Melina |

| --- |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)