Sadzenie azalii

Chrumps/CC 3.0/pl.wikipedia.org
Chrumps/CC 3.0/pl.wikipedia.org

Azalie to krzewy, które kwitną najczęściej wiosną, charakteryzują się dużym skupieniem kwiatów i intensywnym zapachem. Istnieje wiele odmian, które cechują się łatwością w uprawie, gdy tylko poświęci im się odrobinę pracy, ogród zamieni się w piękne miejsce.


Przygotowanie stanowiska

Azalie najlepiej rosną na miejscu dobrze nasłonecznionym i bezwietrznym. Gleba powinna być kwaśna, żyzna i bogata w próchnicę. Przed posadzeniem azalii dobrze jest wcześniej przemieszać glebę z torfem.


Kiedy sadzić azalie?

Sadzenie azalii z odkrytym korzeniem powinno odbywać się wczesną wiosną, zanim roślina rozpocznie proces wegetacji. Azalie kupione w pojemnikach można sadzić cały rok. Azalie są roślinami mrozoodpornymi.


Sadzenie azalii

Azalie sadzi się do ziemi razem z bryłą korzeniową, ważne, więc, by wykopany dołek był na tyle obszerny by zdołał pomieścić korzenie. Najlepiej jest umieścić roślinę 3-5 cm poniżej poziomu ziemi. Następnie należy ją dobrze podlać, a ziemię dobrze jest przykryć ściółką.


Odmiany azalii:

Azalie wielkokwiatowe (Doloroso; Fireball; Giblartar; Golden Sunset; Homebush; Irene Koster; Kilian; Parkfeuer; Persil
Azalie karłowate (Diamant Rosa; Kermesina; Satchiko; Melina

kilian, gibraltar, melina, sadzenie, krzewy, wrzosowate, rododendron, różanecznik, azalie, golden sunset, homebush, irene koster, persil, karłowate
Czytaj także
Polecane galerie