Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sadzenie borówki amerykańskiej

0
Podziel się:

Borówka amerykańska to roślina dość trudna w uprawie, Przybyła do nas z Ameryki, przez co zwyczajowo nazywana jest amerykańską, jednak jeśli chcemy kupić jej sadzonkę powinniśmy wiedzieć, że jej poprawna nazwa to borówka wysoka. Sadzonkę możemy kupić w sklepie ogrodniczym, czy w szkółce. Coraz więcej pojawia się również ofert w Internecie, ale raczej nie jest to do końca dobry sposób na zdrowe i ładne sadzonki. Najczęściej kupuje się krzewy dwuletnie.

Selso/CC 3.0/pl.wikipedia.org
Selso/CC 3.0/pl.wikipedia.org

| Wybór sadzonki Borówka amerykańska to roślina dość trudna w uprawie, Przybyła do nas z Ameryki, przez co zwyczajowo nazywana jest amerykańską, jednak jeśli chcemy kupić jej sadzonkę powinniśmy wiedzieć, że jej poprawna nazwa to borówka wysoka. Sadzonkę możemy kupić w sklepie ogrodniczym, czy w szkółce. Coraz więcej pojawia się również ofert w Internecie, ale raczej nie jest to do końca dobry sposób na zdrowe i ładne sadzonki. Najczęściej kupuje się krzewy dwuletnie. * Okres sadzenia borówki amerykańskiej* Dobrym momentem na sadzenie krzewów borówki jest wrzesień, dobrze jest je sadzić blisko siebie. Krzewy owocują od połowy lipca do początku września. Jeśli nie zbierzemy owoców odpowiednio wcześnie, to mogą przemarznąć. A wtedy nie nadają się już do jedzenia. * Jak odpowiednio przygotować podłoże?* Aby cieszyć się smakiem pysznej borówki należy dobrze przygotować podłoże, gleba musi być bardzo kwaśna i próchniczna. Borówka lubi też w okresie wegetacyjnym, gdy ziemia jest ciepła i wilgotna.
Najlepiej również zasadzić ją na nasłonecznionym terenie. Jak sadzić borówkę amerykańską? Do posadzenia zazwyczaj wybiera się krzewy dwuletnie, będą one szybciej owocować i łatwiej się przyjmą. Sadzi się je na takiej wysokości, na jakiej rosły przed zakupieniem. Najlepiej w rzędach oddalonych od siebie o 2 m. Po posadzeniu dobrze jest ściółkować borówkę ze względu na jej płytki system korzeniowy. A także dbać, by gleba była odpowiednio wilgotna. Przyczyni się to do ładnych zbiorów owoców. |
| --- |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)