Sadzenie kaktusa

Bgag/CC 2.5/pl.wikipedia.org
Bgag/CC 2.5/pl.wikipedia.org

Kaktusy to jedna z najczęściej pojawiających się w domu roślin ozdobnych. Są łatwe w pielęgnacji i nie wymagają zbyt wiele, by rosnąć. Ich naturalnym środowiskiem są pustynie Ameryki. Preferują suchy i gorący klimat. Uznaje się, że występuje ich około 1500-2000 gatunków.


Wymagania

Kaktus dobrze rozwija się w ziemi dobrze przepuszczalnej i bogatej w składniki mineralne. Ziemia nie może być zbyt wilgotna, dobrze jest przesuszyć ją od czasu do czasu. Kaktus najlepiej rośnie w glebie, która dobrze odprowadza wodę. Maksymalne pH nie powinno przekraczać 6,5. W zależności od rodzaju, zakwaszenie gleby może ulec zmianie. Kaktusy wymagają również dużej ilości światła.


Sadzenie kaktusa

Do sadzenia kaktusów należy wybrać odpowiednią doniczkę, musi mieć otwory u dołu i odpowiedni podstawek. Powinna być również odpowiednio większa niż bryła korzeniowa rośliny, gdyż będzie się rozrastać i potrzebuje do tego miejsca. Przy sadzeniu bryła korzeniowa musi być sucha. Najlepszym okresem na sadzenie kaktusów w ziemi jest termin wiosenny.


Wybrane rodzaje kaktusów:

Acanthocalycium; Acharagma; Aporocactus; Ariocarpus; Astrophytum; Blossfeldia; Browningia; Carnegiea; Cephalocereus; Cereus; Ciritia; Cleistocactus; Coleocephalocereus; Echinocereus; Ferocactus; Mammilaria; Opuntia; Schlumbergera

 

kolce, sadzenie, rośliny ozdobne, kaktus, kaktusowate, goździkowce
Czytaj także
Polecane galerie