Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sadzenie konopii

3
Podziel się:

Posiadanie w Polsce uprawy konopi jest nielegalne, dlatego tez warto rozważyć opcje prawne przed podjęciem decyzji o własnej grządce. Sadzenie konopi nie należy do zbyt dużych wyzwań pod względem technicznym, dlatego może sobie na nią pozwolić każdy, kto umie zadbać o rośliny. Trzeba jednak o niej kilka rzeczy wiedzieć, by zebrać dobre plony.

Dbc334/domena publiczna/pl.wikipedia.org
Dbc334/domena publiczna/pl.wikipedia.org

| Posiadanie w Polsce uprawy konopi jest nielegalne, dlatego tez warto rozważyć opcje prawne przed podjęciem decyzji o własnej grządce. Sadzenie konopi nie należy do zbyt dużych wyzwań pod względem technicznym, dlatego może sobie na nią pozwolić każdy, kto umie zadbać o rośliny. Trzeba jednak o niej kilka rzeczy wiedzieć, by zebrać dobre plony. ## Wybór sadzonki Przy sadzeniu konopi na zewnątrz należy kupić odpowiedni rodzaj nasion, aby roślinka zdążyła zakwitnąć odpowiednio wcześnie i by nie zmarzła, gdy nadejdą chłodniejsze dni. Dobry wybór nasion zapewni lepszą, jakość zbiorów, a także będzie miało odpowiednie zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Sadzenie konopi w domu nie wymaga aż tyle poświęcenia, ale należy zapewnić jej odpowiednie światło i wentylację. * Wymagania glebowe* Konopie najlepiej rosną w żyznej glebie, aby nie była zbyt żyzna lepiej jednak uważać i przemieszać ją z perlitem. Roślina wymaga odpowiedniej ilości światła, wtedy tez obficiej rośnie, a także właściwej wentylacji.

**Kiedy sadzić konopie?** Konopie najlepiej przyjmą się posadzone w kwietniu lub w maju, będą miały czas, by spokojnie rosnąć i dać obfite plony przed pojawieniem się jesieni. ** Jak sadzić konopie?** Sadzenie konopi należy rozpocząć od przygotowania odpowiedniej wielkości dołka w ziemi i umieścić w nim sadzonki, przysypać dołek ziemią i podlać. Można również uprawiać konopie w domu. Coraz bardziej popularne staje się również sadzenie automatów, czyli konopi kwitnących ze względu na wiek rośliny, a nie na panujące warunki. |

| --- |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
MarekZST
3 lata temu
kocham
MarekZST
3 lata temu
kocham pozdrawiam ucze sie
MarekZST
3 lata temu
mi sie to podoba bede czytal i sie uczyl moze kiedys bedzie sweet ! :D