Sadzenie surfinii

Senet/CC 2.5/pl.wikipedia.org
Senet/CC 2.5/pl.wikipedia.org

Surfinia to odmiana petunii ogrodowej, charakteryzująca się wiszącymi pędami. Uprawiana jest głównie, jako roślina ozdobna. Kwiaty surfinii mają najczęściej fioletowy, różowy lub biały kolor.


Podłoże

Surfinia potrzebuje żyznej, przepuszczalnej i próchnicznej ziemi. Powinna również być sadzona w ziemi lekko kwaśnej. Potrzebuje dużej ilości światła, dzięki niemu szybciej zakwita. Wymaga również sporej ilości wody i częstego nawożenia.


Sadzenie surfinii

Do sadzenia surfinii najczęściej kupuje się gotowe sadzonki, które umieszcza się w ziemi, surfinie to raczej balkonowe kwiaty, rosną, więc w donicach lub w skrzynkach. Gdy sadzenie odbywa się z nasion, najlepiej jest wysiać je w doniczce już w styczniu, a wystawić na zewnątrz dopiero w drugiej połowie maja. Na zimę surfinię najlepiej jest przenieść do pomieszczenia, należy jednak zapewnić jej dostęp do światła.


Odmiany surfinii

Surfinia purpurowa; Surfinia różowa; Surfinia różowo-czerwona; Surfinia biała; Surfinia niebieska; Surfinia purpurowa z białą obwódką; Surfinia biała z purpurowym środkiem; Sweetunia „Black Satin” Sweetunia; Petunia „Mystical Phantom”
Surfinia to odmiana petunii ogrodowej, charakteryzująca się wiszącymi pędami.

Uprawiana jest głównie, jako roślina ozdobna. Kwiaty surfinii mają najczęściej fioletowy, różowy lub biały kolor.

kwiaty, sadzenie, psiankowate, pędy, sufrinia, petunia, astrowe
Czytaj także
Polecane galerie