Notowania

rzepak
17.05.2010 20:45

Stoły do rzepaku

Co raz częściej kombajny pracujące przy zbiorze rzepaku, gorczycy itp. zostają doposażone w stół do rzepaku. Co to jest za urządzenie i jak działa,no i chyba najważniejsze co daje jego stosowanie?

Podziel się
Dodaj komentarz

Co raz częściej kombajny pracujące przy zbiorze rzepaku, gorczycy itp. zostają doposażone w stół do rzepaku. Co to jest za urządzenie i jak działa, no i chyba najważniejsze co daje jego stosowanie?

Jak widać na zdjęciu obok jest to urządzenie pod heder kombajnu składające się z kosy głównej na czole urządzenia, kos bocznych do wybory jedna lub dwie kosy boczne oraz z głównej części urządzenia czyli "stołu". Dodatkowo w skład konstrukcji wchodzi jeszcze układ przeniesienia napędu na kosy boczne i główną.

W zależności od modelu kombajnu stół do rzepaku jest odpowiednio dostosowywany konstrukcyjnie pod heder. Każda marka kombajnu powoduje konieczność dostosowywanie odpowiednio do modelu układu przeniesienia napędu na kosy zależnie od konstrukcji napęd może być podany od ślimaka, targańca czy przekładni.

Co dają stoły do rzepaku na pewno zwiększają w znacznym stopniu zbiory z ha nawet o 400 kg. Dodatkowo oszczędność paliwa, co powoduje dużą rentowność takiego zakupu.
Stoły mogą mieć swoją szerokość roboczą od 600 mm do 800 mm. szerokości te determinują możliwość dołączenia jednej lub dwóch kos bocznych.

Kosy boczne mechaniczne w przypadku stołów do bizona oraz elektryczne lub hydrauliczne w przypadku kombajnów zachodnich. Kosy produkcji renomowanej niemieckiej firmy ZIEGLER.

Tagi: rzepak, hodowla, maszyny, AgroPorady, promowane
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz