Notowania

rolnicy
31.03.2016 13:01

100 tysięcy złotych dla młodych rolników

Na premię w wysokości stu tysięcy złotych mogą liczyć młodzi rolnicy, którzy dopiero rozpoczynają samodzielne gospodarowanie. Od dziś biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują od nich wnioski o wsparcie w takiej właśnie wysokości na start działalności rolniczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PublicDomainImages / Pixabay (CC0 Public Domain))

Na premię w wysokości stu tysięcy złotych mogą liczyć młodzi rolnicy, którzy dopiero rozpoczynają samodzielne gospodarowanie. Od czwartku biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują od nich wnioski o wsparcie w takiej właśnie wysokości na start działalności rolniczej.

- Aby się o nie ubiegać, beneficjent musi spełniać kilka warunków - mówi dyrektor podlaskiego oddziału regionalnego Agencji, Beata Orzołek. O premię może się starać osoba fizyczna, która ma nie więcej niż 40 lat, posiada kwalifikacje zawodowe i rozpoczęła urządzanie gospodarstwa o powierzchni co najmniej jednego hektara.

W ubiegłorocznym naborze o premię ubiegało się w województwie podlaskim prawie trzystu młodych rolników, zakwalifikowało się ponad dwustu dziewięćdziesięciu. Tym razem może być ich więcej, ponieważ według nowych zasad o pieniądze mogą się po raz pierwszy ubiegać także ci, którzy już prowadzą własne gospodarstwo. Warunkiem jest, by prowadzili je nie dłużej niż osiemnaście miesięcy.

Wnioski będą przyjmowane do 29 kwietnia. O przyznaniu wsparcia nie decyduje kolejność składania, ale ocena punktowa każdego z nich.

Tagi: rolnicy, najważniejsze, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz