Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Bereźnicki
Jacek Bereźnicki
|

Czystki w Agencji Nieruchomości Rolnych? Rzecznik: to porządkowanie sytaucji w spółkach

42
Podziel się:

Biuro prasowe ANR zaznacza, że zarządy podległych mu spółek nie są zatrudniane na zasadach obowiązujących w Kodeksie Pracy.

Czystki w Agencji Nieruchomości Rolnych? Rzecznik: to porządkowanie sytaucji w spółkach
(JANEK SKARZYNSKI/AFP)

Szykuje się wymiana 16 szefów oraz 13 członków zarządów spółek podległych Agencji Nieruchomości Rolnych. Radio RMF FM informuje o "wielkiej czystce" w podległych ANR hodowlach i stadninach. Rzecznik agencji zapewnia, że jest to jedynie "porządkowanie zarządów", a konkursy na prezesów często wygrywają osoby, które pełniły dotąd funkcję p.o. prezesa.

Według informacji RMF FM, wymiana kadr kierowniczych dotyczy dużych hodowli roślin i zwierząt oraz pięciu stadnin koni: w Liskach, Prudniku, Walewicach, Racocie i Nowielicach.

Rzecznik ANR Witold Strobel w rozmowie z WP money zapewnia, że opisywane zmiany kadrowe nie mają nic wspólnego z czystkami, lecz są trwającym od dwóch miesięcy procesem przeglądu kadrowego w podległych ANR spółkach.

- Większość konkursów na prezesów jest już rozstrzygnięta i w wielu przypadkach wygrały je osoby, które wcześniej pełniły funkcję p.o. prezesa - wyjaśnia Strobel. - Trudno w tej sytuacji mówić o jakiejkolwiek czystce. To jest raczej porządkowanie zarządów - dodaje.

Biuro prasowe ANR zaznacza jednocześnie, że zarządy podległych mu spółek nie są zatrudniane na zasadach obowiązujących w Kodeksie Pracy. "Spółki, nad którymi ANR sprawuje nadzór właścicielski, należą do strategicznych, dlatego chcemy, aby kierowanie nimi przynosiło jak najlepsze efekty hodowlane i ekonomiczne" - czytamy w komunikacie agencji.

"Agencja Nieruchomości Rolnych wielokrotnie zapowiadała uporządkowanie działalności spółek. Robi więc to, co zapowiadała" - pisze biuro prasowe ANR. Autorzy komunikatu przekonują, że wybierane są osoby, które posiadają odpowiednie kompetencje, a "przede wszystkim mają najlepszą koncepcję prowadzenia spółki".

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(42)
rolnik
7 lat temu
daj spokoj marcin nie zna się na rolnictwie dla takich wszyscy rolnicy sa darmozjadami biorącymi kase za nic ciekawe czy sam przepracowal fizycznie choć jedna godzine w zyciu ze się wypowiada
były
7 lat temu
Panie Strobel , nie pi...ol pan farmazonów o tym , że konkursy wygrywaja osoby p.o. a kto ich usadził na pełniących przecież nie jakiś FELEK tylko wy pisowskie podnóżki a teraz ich wsadzacie na prezesów zarządów to to nie nazywa się czystka tylko porządkowanie zarządów. Już żescie raz uporządkowali zarzad w SK Janów i wyrzucając Prezesa i co się dzieje jest gorzej ajak było podobnie zresztą wyrzucajac Białoboka. Nie tylko spółki SP ale i cały kraj doprowadzicie do bankructwa nieudaczniki koryciarze.
zniecierpliwi...
7 lat temu
czyscic i to szybko .Trwa to zbyt długo
Fora ze dwora
7 lat temu
Dlaczego to tak długo trwało , czas i pora najwyższa . Wielu z tych piastujących stanowiska to ludzie z rodowodem konfidenckim , uniwersalni niczym kameleon barwią się i maskują . Wczoraj służyli PO i PSL- pluli na PIS , dziś służą PIS-owi - sercem są z PO i PSL-em to uczucie nie rdzewieje .
antyp
7 lat temu
Tow Lenin powiedział że i sprzątaczka może zostać dyrektorem a nasza jedynie słuszna partia twórczo wdraża to powiedzenie do życia. Mieliśmy przykłady kogo powoływano na szefów stadnin min w Janowie Podlaskim i innych. Nie ważne są kwalifikacje tylko ważne zeby to był "swój" i do tego z kontaktami we władzach partii.
...
Następna strona