Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dopłaty dla rolników
11.07.2016 11:43

Będzie nowy oddział ARiMR odpowiedzialny za dopłaty bezpośrednie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stworzy nowy oddział informatyczny. Oznacza to, że system dopłat bezpośrednich dla rolników będzie zarządzany przez oddzielną komórkę. Jej siedzibą będzie Lublin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(B4bees/CC BY 2.0/Flickr)

Wiceszef ARiMR Dariusz Golec wyjaśnia, że decyzja była spowodowana między innymi zaniedbaniami poprzednich władz agencji. Ich efektem miały być trudności z wypłacaniem rolnikom ubiegłorocznych dopłat.

- Podejmując analizę, widzieliśmy, że nie działo się najlepiej. Z drugiej strony - w sytuacjach kryzysowych - było tak, że nie mieliśmy alternatywy. Byliśmy zdani na zewnętrznych wykonawców - wskazuje Golec, wiceprezes ARiMR.

Dodaje, że nowy oddział nie oznacza, że Agencja zakończy współpracę z zewnętrznymi firmami nadzorującymi działanie informatycznego systemu dopłat: - Dotychczasowy wykonawca systemu zatrudnia przy nim dokładnie 178 osób. My chcemy zatrudnić do końca przyszłego roku 70 osób. Nie będziemy więc przejmować obsługi całego systemu. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, którymi elementami systemu będzie zarządzać nasz wewnętrzny zespół.

Roczny koszt utrzymania lubelskiego oddziału ma wynosić około 12 milionów złotych. Pierwsi pracownicy mają się tam pojawić we wrześniu.

Tagi: dopłaty dla rolników, dopłaty bezpośrednie, dotacje ue, rolnik, arimr, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2016

dojna zmianaslusznie slusznie. wiecej firm zewnetrznych i wiecej oddzialow, slusznie

11-07-2016

biubiuW Lublinie??????? A nie w Toruniu??????????????????????????????????????????????

11-07-2016

BastardI po co to ta agenda !!!??? Niedlugo nie bedzie co wyplacac . Jak sie glosuje jak sie glosuje i wstaje z kolan ! To trzeba placic za siebie ! A nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)