Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Będzie nowy oddział ARiMR odpowiedzialny za dopłaty bezpośrednie

9
Podziel się:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stworzy nowy oddział informatyczny. Oznacza to, że system dopłat bezpośrednich dla rolników będzie zarządzany przez oddzielną komórkę. Jej siedzibą będzie Lublin.

Będzie nowy oddział ARiMR odpowiedzialny za dopłaty bezpośrednie
(B4bees/CC BY 2.0/Flickr)

Wiceszef ARiMR Dariusz Golec wyjaśnia, że decyzja była spowodowana między innymi zaniedbaniami poprzednich władz agencji. Ich efektem miały być trudności z wypłacaniem rolnikom ubiegłorocznych dopłat.

- Podejmując analizę, widzieliśmy, że nie działo się najlepiej. Z drugiej strony - w sytuacjach kryzysowych - było tak, że nie mieliśmy alternatywy. Byliśmy zdani na zewnętrznych wykonawców - wskazuje Golec, wiceprezes ARiMR.

Dodaje, że nowy oddział nie oznacza, że Agencja zakończy współpracę z zewnętrznymi firmami nadzorującymi działanie informatycznego systemu dopłat: - Dotychczasowy wykonawca systemu zatrudnia przy nim dokładnie 178 osób. My chcemy zatrudnić do końca przyszłego roku 70 osób. Nie będziemy więc przejmować obsługi całego systemu. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, którymi elementami systemu będzie zarządzać nasz wewnętrzny zespół.

Roczny koszt utrzymania lubelskiego oddziału ma wynosić około 12 milionów złotych. Pierwsi pracownicy mają się tam pojawić we wrześniu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
rolnik
8 lat temu
Kiedy wypłacicie do końca dopłaty za 2015r Ustawowy termin to do 30 czerwca
zak
8 lat temu
Trzeba dać koryto rodzinom, kolesiom i działaczom partyjnym.
ja
8 lat temu
Trzeba dać się nażreć jeszcze bękartom tej niekompetentnej hołoty.
Bastard
8 lat temu
I po co to ta agenda !!!??? Niedlugo nie bedzie co wyplacac . Jak sie glosuje jak sie glosuje i wstaje z kolan ! To trzeba placic za siebie ! A nie pluc komus w twarz a pozniej lape po kase wystawiac !!!
dojna zmiana
8 lat temu
slusznie slusznie. wiecej firm zewnetrznych i wiecej oddzialow, slusznie