Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wołowina już na szycie drożyzny. Ceny wieprzowiny i drobiu jeszcze wzrosną

106
Podziel się

Dobra wiadomość jest taka, że wołowina już nie zdrożeje. Zła - jest najdroższa od 15 lat.

Sytuacja na rynku mięsa będzie miała przełożenie na ceny w sklepach
Sytuacja na rynku mięsa będzie miała przełożenie na ceny w sklepach (Anne Akers/Flickr)
bDSRvDLp

Międzynarodowe problemy głównych producentów mięsa i susza powodują, że ceny rosną. Za wołowinę już płacimy najwięcej od 15 lat. Mięso drobiowe i wieprzowe jeszcze podrożeją.

Dobra wiadomość jest taka, że wołowina już nie zdrożeje. Zła - jest najdroższa od 15 lat – informuje "Rzeczpospolita". Gorzej, że również popularne na polskich stołach drób i wieprzowina pójdą w górę – prognozują analitycy rynków rolnych 5 banków: BZ WBK, PKO BP, Credit Agricole, PGZ Paribas i Alior Banku.

bDSRvDLr

Drogie mięso, to efekt sytuacji międzynarodowej największych producentów oraz susza. Jednak – jak informuje dziennik – za nami już szczyty cen jaj, liczyć możemy również na taniejący cukier oraz stabilizację cen mleka.

Zobacz także: Szef plantatorów o przetwórcach: część zachowań jest nieuczciwa:

Analitycy spodziewają się również drobnych spadków cen zbóż. Prawdopodobnie staną one na poziomie tych sprzed roku. Jeżeli natomiast upalne lato utrzyma się w Polsce, Niemczech i Rosji, ceny mogą być wyższe o 10 proc.

bDSRvDLx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSRvDLS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(106)
emeryt
3 lata temu
Po ostatniej waloryzacji mam ok. 50 zł więcej, a koszty utrzymania od poprzedniej wzrosły o 80 i nadal rosną. Dzięki ci "dobra zmiano"!
obiecanka cac...
3 lata temu
mialo być super i bosko, a jest coraz bardziej D Z I A D O S K O
Mikołaj
3 lata temu
Dziś dowiedziałem się że pięć banków zajmuje się hodowlą bydła i trzody
bDSRvDLT
Polacy
3 lata temu
JAK DŁUGO JESZCZE CENA ŻYWNOŚCI BĘDZIE WYŻSZA OD CENY ALKOHOLU. NIE MA TAKIEGO KRAJU W EUROPIE ŻEBY CENA UŻYWEK BYŁY TAŃSZA OD ŻYWNOŚCI.
ehhh
3 lata temu
A co się stało z tymi rządowymi magazynami mrożonej wieprzowiny za skup której i utrzymywanie w zimnie płacimy dziesiątki milionów rocznie? Nie można tego chociaż raz sprzedać z zyskiem i opróżnić?
...
Następna strona