Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ceny zbóż
09.06.2015 10:59

Ceny pszenicy w górę. Przez opady w Stanach i suszę w Kanadzie

Z ocen ekspertów wynika, że globalne zapasy pszenicy na koniec sezonu 2015-2016 mogą być niższe niż wcześniej szacowano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nachiel/cc/wikipedia)

Pszenica na świecie drożeje, bo są obawy o jej globalne dostawy. W poniedziałek pszenica na giełdzie w Chicago zdrożała o 2,1 proc.

Za buszel (27,22 kg) pszenicy płacono na giełdzie w Chicago 5,28 USD.

W ubiegłym tygodniu ceny ziarna wzrosły w Chicago aż o 8,4 proc., najmocniej od listopada 2014 r.

To reakcja na wyjątkowo obfite opady deszczu w USA, na północnych i zachodnich obszarach, co wywołuje obawy o wysokość plonów, jakość ziarna pszenicy i możliwość zaatakowania zasiewów przez choroby.

Z kolei dla Kanady przewiduje się utrzymanie suszy w południowej Albercie, centralnej i południowo-zachodniej części Saskatchewan i zachodnich i centralnych częściach Manitoby - podaje służba meteorologiczna MDA.

"Kanadyjskie prerie są suche i takie pozostaną, a zasiewy w tych rejonach potrzebują wilgoci" - zwracają uwagę analitycy Commonwealth Bank of Australia w nocie dla klientów.

Z ocen ekspertów wynika, że globalne zapasy pszenicy na koniec sezonu 2015-2016 mogą być niższe niż wcześniej szacowano.

W maju cena pszenicy na giełdzie w Chicago była najniższa od 2010 r.

Zobacz też: Ursus wprowadza nowe wersje najpopularniejszych ciągników

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ceny zbóż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz