Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dodatkowe pieniądze na ułatwianie startu dla młodych rolników?

0
Podziel się:

O 23 mln euro więcej na działanie "Ułatwianie startu dla młodych rolników" z PROW 2007 - 2013. Wystarczyć to ma na pomoc dla następnych 900 osób.

Dodatkowe pieniądze na ułatwianie startu dla młodych rolników?
bEJQHBCJ

Komitet Monitorujący PROW 2007 - 2013, 9 września przyjął uchwałę dotyczącą zatwierdzenia zmian finansowych tabel Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Uchwała przewiduje zwiększenie budżetów działań: "Ułatwienie startu dla młodych rolników" o kwotę 23 mln euro oraz "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" o 17,25 mln euro. Jednak zmiany wymagają akceptacji KE.
Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje o staraniach w celu zwiększenia budżetu na "Ułatwianie startu dla młodych rolników" i oczekiwaniach z tym związanych.
"W związku z dyskusją jaka miała miejsce podczas XIV Posiedzenia KRIR, Zarząd KRIR wystąpił do Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z prośbą o wyjaśnienia w sprawie wnioskodawców, którzy w ramach przeprowadzonego naboru w roku bieżącym ubiegali się o przyznanie premii dla młodych rolników, lecz z powodu ograniczeń budżetowych nie uzyskali danego wsparcia, ale rozpoczęli prowadzenie rolniczej działalności.
ARiMR informuje, że na mocy Uchwały Nr 95 Komitetu Monitorującego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 z dnia 9 września 2014 r., budżet działania "Ułatwianie startu dla młodych rolników" zwiększony został o 23 mln euro. W przypadku zaakceptowania ww. uchwały przez KE, pozwoli to przyznać pomoc ok. 900 kolejnym wnioskodawcom.
Agencja zapewnia, że dołoży starań, aby decyzje przyznające pomoc dla kolejnych osób zostały wydane niezwłocznie po zaakceptowaniu przez KE, ww. uchwały Komitetu Monitorującego. W tym względzie priorytetowo potraktowane zostaną osoby, które prowadzenie działalności rolniczej rozpoczęły w terminie graniczącym z dopuszczonym w wyżej wspomnianym rozporządzeniu WE Nr 1974/2006 okresem 18 miesięcy. Decyzje w odniesieniu do tych osób zostaną wydane w pierwszej kolejności.

bEJQHBDm
promowane
wiadomości rolnicze
KOMENTARZE
(0)