Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Rolnicy mają ostatnie dni na złożenie wniosków o dopłaty

1
Podziel się:

Rolnicy w ramach tegorocznego naboru mogą wnioskować o 17 rodzajów dopłat. Jak co roku, oferta ulega zmianom.

Rolnicy mają ostatnie dni na złożenie wniosków o dopłaty
(DARIUSZ GACEK/REPORTER)

Do końca miesiąca rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie tegorocznych dopłat bezpośrednich. Stosowne dokumenty należy dostarczyć do oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Beneficjentami unijnego wsparcia co roku jest ponad 1,35 mln Polaków. Dotychczas do Agencji trafiło ponad 90 procent wniosków - szacuje Jolanta Dobiesz z departamentu płatności bezpośrednich ARiMR. Przypomina, że opłaca się uzupełnić formalności możliwie szybko.

- Wszelkie uzupełnienia do wniosków można składać do 9 czerwca. Im szybciej rolnik złoży dokumenty, tym my mamy więcej czasu, by go powiadomić o ewentualnych brakach - mówi Jolanta Dobiesz. - Wtedy wnioskodawcy mają też więcej czasu, by powtórnie zjawić się w naszym oddziale z papierami- dodaje.

Rolnicy w ramach tegorocznego naboru mogą wnioskować o 17 rodzajów dopłat. Jak co roku, oferta ulega zmianom - dodaje Jolanta Dobiesz.

- W tegorocznej kampanii dopłata do roślin wysokobiałkowych została zastąpiona dwoma innymi. Chodzi o płatność do upraw roślin strączkowych i roślin pastewnych. Warto też dodać, że w tym roku nie będą dotowane uprawy malin - mówi przedstawicielka Agencji.

Ostateczny termin składania wniosków mija 9 czerwca, ale każdy dzień zwłoki po 31 maja będzie równoznaczny z obniżeniem dopłaty o 1 procent. Budżet na tegoroczne dopłaty to 3,4 mld euro.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
eco-uprawy
7 lat temu
Dzięki UE , w przyszłym roku będą dofinansowane uprawy bananów w Polsce . Już dzisiaj rolnicy zacierają ręce i przeliczają ile to ich UBOGACI .