Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Embargo na polską żywność. Rosjanie zniszczyli 350 kg polskich owoców

57
Podziel się:

Inspektorzy Rossielhoznadzoru przy rutynowej kontrolę jakości towarów, natknęli się na podejrzaną partię owoców i warzyw. Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie - zabezpieczono kilkaset kilogramów, objętych zakazem wwozu, produktów z Polski.

Embargo na polską żywność. Rosjanie zniszczyli 350 kg polskich owoców
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)

Rosyjskie służby fitosanitarne zniszczyły ponad 350 kg polskich owoców i warzyw. Kontrabandę wykryto na jednym z moskiewskich rynków. Od dwóch lat obowiązuje rosyjskie embargo na produkty spożywcze z krajów Unii Europejskiej, w tym z Polski.

Inspektorzy Rossielhoznadzoru przyszli na rynek, aby przeprowadzić rutynową kontrolę jakości towarów. Ponieważ natknęli się na podejrzaną partię owoców i warzyw wezwali grupę antykorupcyjną MSW i policję. Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie - zabezpieczono kilkaset kilogramów, objętych zakazem wwozu, produktów z Polski. Po spisaniu protokołu nielegalny towar został zniszczony.

Na przemiał poszło: 212 kg jabłek, 114 kg selera, 12 kg sałaty i 7 kg czereśni. Kilka miesięcy po wprowadzeniu embarga na unijne produkty spożywcze, prezydent Władimir Putin podpisał dekret nakazujący niszczenie towarów pochodzących z przemytu. Według różnych szacunków, do tej pory zniszczono tysiące ton żywności.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(57)
Weis
6 lat temu
Najpierw Polscy politycy plują im do talerza na polecenie USA a potem się dziwią że ruski nie chcą jeść Polskich jabłek Przecież to logiczne
iwan
6 lat temu
Jeszcze będą je zbierać ze śmietników. Kałasznikowami się nie najedzą.
ananas
6 lat temu
koniec końcow rozważają - farmer.pl - zniesienie części embarga, co pozwoli na wwóz kilkuset ton warzyw.
Zweigi
6 lat temu
A u nas 70% sprzedawanej wódki to alkohol od Ruskow.Rozlwwnie u nas maja Ruski.Wodka wychodzi pod Polskimi nazwami np.Zubrowka.A o weglu nie wspomne.Polski wegiel stoi na haldach i idzie za granice za gruba kase,a u nas sprzedaje sie Ruski szajs!!!Panowie z rzadu musza miec w tym zloty interes.
zzxxxcc
6 lat temu
Idioci...
...
Następna strona