Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Embargo na wieprzowinę. UE chce uniknąć dwustronnych porozumień z Rosją

0
Podziel się:

Chcemy uniknąć sytuacji, w której kraj trzeci może wybierać sobie, z którym krajem członkowskim chce mieć relacje handlowe.

Embargo na wieprzowinę. UE chce uniknąć dwustronnych porozumień z Rosją
(JACEK LITWIN SE / EAST NEWS)

Komisja Europejska utrzymuje, że pracuje nad ogólnounijnym rozwiązaniem w sprawie osłabienia rosyjskiego embarga na wieprzowinę i nie zgadza się na dwustronne porozumienia miedzy Rosja a poszczególnymi krajami członkowskimi.

W zeszłym tygodniu doszło do rozmów między unijnymi i rosyjskimi przedstawicielami w tej sprawie w wyniku których uzgodniono m.in., że szczegóły techniczne - dotyczące na przykład inspekcji - ustalane będą między krajami członkowskimi a Moskwą. Pojawiły się obawy, że otwierałoby to Rosji możliwość otwarcia swojego rynku tylko dla niektórych państw Unii. Zdaniem francuskich władz Paryż otrzymał zgodę Komisji na dwustronne negocjacje w sprawach sanitarnych z Rosjanami.

Rzecznik Komisji do spraw zdrowia Enrico Brivio powiedział dziś, że Bruksela nie zmieniła swojego podejścia w tej sprawie. - _ To jest dokładnie to, czego chcemy uniknąć, żeby trzeci kraj mógł wybierać sobie, z którym krajem członkowskim chce mieć relacje handlowe. Chcemy mieć wspólne ramy prawne w tej sprawie, by mieć jasne zasady, ale wciąż jeszcze jesteśmy w trakcie technicznych rozmów _ - stwierdził Enrico Brivio.

Ceny wieprzowiny w 2014 r.

Jak podkreśla Komisja, rozmowy w Berlinie między służbami Komisji Europejskiej i Rosji dotyczyły embarga nałożonego z powodów fitosanitarnych, w tym na wieprzowinę.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)