Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hodowcy boją się o swoje krowy. Komisja Europejska ma zastrzeżenia

7
Podziel się:

Komisja Europejska zabiera się za krowy. Rolnicy sprzeciwiają się unijnej dyrektywie.

Hodowcy boją się o swoje krowy. Komisja Europejska ma zastrzeżenia
(fotoizm/Flikckr (CC BY-NC 2.0))

Do efektu cieplarnianego przyczynia się nie tylko przemysł, ale również rolnictwo i to w 30 proc. Hodowcy mają prawo czuć obawy, bowiem w jelitach i odchodach krów pojawia się metan. Dodatkowo za 14 proc. emisji w rolnictwie, zwłaszcza azotanów, odpowiada produkcja nawozów na paszę - donosi "Gazeta Wyborcza".

Unijna dyrektywa wyznacza limity emisji metanu, czemu sprzeciwiają się europejscy rolnicy. Ich zdaniem podporządkowanie się tym wymaganiom oznacza zwiększenie kosztów, a to z kolei doprowadziłoby do zmniejszenia pogłowia bydła i w konsekwencji produkcji mięsa - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Co na te argumenty Komisja Europejska? Przychyliła się do nich i wykreśliła metan z projektu. Decyzję jednak musi jeszcze przegłosować jesienią Parlament Europejski.

To spożycie wołowiny zagraża środowisku najbardziej. - Mięso jest cały czas postrzegane jako luksus, a jedzenie wołowiny to forma nobilitacji i punkt honoru. Dlatego rząd próbuje łagodzić postępujący wzrost konsumpcji, a w efekcie emisji gazów cieplarnianych - powiedział "Gazecie Wyborczej" prof. Andrzej Żyromski z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Nie tylko Europa skarży się na emisję trujących gazów. Podobny problem mają Chiny - władze proszą tam o zmniejszenie spożywania mięsa nawet o połowę.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Zizi
8 lat temu
Nastepna dyrektywa UE zabroni nam pierdzenia, wszak to gaz cieplarniany. Alternatywa bedzie kontrola urodzen lub masowe eutanazje.
Qualcuno3
8 lat temu
Kot pogoni tych POje*ów z KE. 97% CO produkuje natura a resztę ludzie i dalej próbują nas ogłupiać?
henry
8 lat temu
Ktoś chyba w UE nie wie że najwięcej CO@ wydobywa się z oceanów, no cóż, europoseł nie musi być mądry.
pikuś
8 lat temu
ja pierdo*ę ryby robią kupę do wody-mandat im a najlepiej podatek od rybiej kupy wprowadzić. Kupujesz śledzika + 100% podatku od kupy śledzika. Brytole wiedzieli co robią
krzysiek
8 lat temu
debile z UE nie mogąc nas wykończyć przez muslimów to chcą wziąć nas głodem