Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
promowane
01.12.2014 18:27

Jakie będą kary za przekroczony limit kwot mlecznych?

Spekulacje na temat przekroczenia kwot mlecznych przez producentów mleka trwają, ale jaka to będzie wysokość, oraz ile trzeba będzie za to zapłacić. O...

Podziel się
Dodaj komentarz

Spekulacje na temat przekroczenia kwot mlecznych przez producentów mleka trwają, ale jaka to będzie wysokość, oraz ile trzeba będzie za to zapłacić. O szacunkowe dane do Agencji Rynku Rolnego zwróciła się Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
Prezydent PFHBiPM, zwrócił się do ARR z prośbą o przybliżenie danych dotyczących wysokości przekroczenia mlecznych kwot oraz opłat, jakie będzie trzeba z tego tytułu uiścić.
W odpowiedzi Prezes ARR, Radosław Szatkowski poinformował, że dokładne informacje będą znane dopiero po zamknięciu bieżącego roku kwotowego. Wysokość kar będzie zależeć od przekroczonych, oraz niewykorzystanych indywidualnych limitów.
Na wynik ostateczny wpływ będą również miały transakcje które dotyczą mlecznych kwot (oddania w używanie, zbycia, konwersje). Wnioski o zatwierdzenie umowy zbycia prawa do indywidualnej kwoty składać można w ARR do końca lutego. O sytuacji będą decydować również decyzje o rozdziale rezerwy krajowej, które zostaną wydane najprawdopodobniej w grudniu.
Kary za przekroczenie kwot mlecznych prognozują się następująco:
Od 40 do 50 groszy za kg przekroczenia, przy przekroczeniu kwoty krajowej o 4% i ok. 62 tys. dostawców, którzy nie zmieścili w produkcyjnych limitach.
Od 50 do 60 groszy przy przekroczeniu krajowej kwoty o ok. 6% i ok. 66 tys. dostawców którzy przekroczyli limity
Od 60 do 70 groszy przy przekroczeniu krajowej kwoty o ok. 8% i ok. 70 tys. dostawców, którzy posiadane limity przekroczą.

Tagi: promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz