Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jakie ceny za buraki cukrowe.

0
Podziel się

Do 15 listopada powinny zostać rozliczone ceny za kwotowe buraki cukrowe, które dostarczone zostały w roku gospodarczym 2013/2014. Tylko jakich wartości możemy...

Jakie ceny za buraki cukrowe.
bDYKkmOJ

Do 15 listopada powinny zostać rozliczone ceny za kwotowe buraki cukrowe, które dostarczone zostały w roku gospodarczym 2013/2014. Tylko jakich wartości możemy się spodziewać?
Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego informuje że średnia cena sprzedaży cukru kwotowego w kraju w 2013/14 wyniosła 550 euro/t. Zauważyć należy, że była ona niższa o blisko 160 euro/t od średniej z roku ubiegłego, kiedy wartość oscylowała wokół 707,19 euro/t.
Nadszedł czas na rozliczenie. W przypadku stosowania systemu zapłaty w oparciu o rozporządzenie ministra rolnictwa w sprawie zakupu i dostawy cukrowych buraków przeznaczonych do produkcji cukru w ramach kwoty produkcyjnej cukru to przy uwzględnieniu ceny średniej sprzedaży, i kursu euro dla minimalnej ceny buraków jedna tona surowca o standardowej zawartości cukru kosztować powinna ok. 143 zł, czyli dopłata ponad minimalną cenę wynieść powinna ponad 31 zł/t - informuje Związek.
Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego dowiedział się w koncernie Südzucker Polska SA że na ostateczną cenę buraków składa się minimalna cena, świadczenie gwarantowane oraz warunkowe dodatkowe świadczenie finansowe. Tam cena standardowego surowca wynieść powinna blisko 137 zł/t.
Natomiast jeśli chodzi o cenę buraków w kampanii cukrowniczej 2014/2015 to ma ona być znana po 15 listopada.

bDYKkmPm
promowane
wiadomości rolnicze
KOMENTARZE
(0)