Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jakie jest zastosowanie wytłaczarki w zakładzie produkcyjnym?

0
Podziel się:

Tworzywa sztuczne to materiały których żywotność jest bardzo duża. Nawet zużyte butelki mogą, po odpowiednim przerobieniu, służyć jako elementy innych narzędzi....

Jakie jest zastosowanie wytłaczarki w zakładzie produkcyjnym?

Tworzywa sztuczne to materiały których żywotność jest bardzo duża. Nawet zużyte butelki mogą, po odpowiednim przerobieniu, służyć jako elementy innych narzędzi. Jednym ze sposobów przetwarzania tworzyw jest ich wytłaczanie, które od lat stosowane jest w przemyśle.

Wytłaczanie to proces wytwarzania długich elementów z tworzyw sztucznych. Polega to na uplastycznianiu tworzywa w układzie uplastyczniającym i przepychaniu go przez kanały o odpowiednim profilu. Metoda ta jest stosowana najczęściej w przemyśle chemicznym. Narzędziem niezbędnym do przetwarzania w ten sposób tworzyw sztucznych na skalę przemysłową jest wytłaczarka.

Wytłaczarki to urządzenia wielofunkcyjne. Za ich pomocą można nie tylko wyczyścić i wysuszyć tworzywa sztuczne, ale również, jeśli zajdzie taka potrzeba, wyprodukować wysokiej jakości regranulat. Wytłaczarki mają bardzo szerokie spektrum zastosowań. Sprzedawcy z pol-service.pl radzą, aby przed zakupem dokładnie zastanowić się do jakiego typu pracy będziemy potrzebować sprzętu.

Niezależnie od tego jak szerokie zastosowanie ma mieć wytłaczarka, to maszyny te zdecydowanie pozwolą zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa. Jest to możliwe, gdyż zapewniają one optymalne mieszanie i przetwarzanie tworzyw sztucznych. Najwydajniejszy typ wytłaczarek to ten oparty na specjalistycznej technologii równobieżnej dwuślimakowej. W takich maszynach ślimaki uformowane są w kształt stożka i ustawione zbieżnie względem siebie. Powoduje to uzyskanie znacznie wyższej objętości wypełnienia materiałem oraz bardzo wysokie wartości momentu obrotowego. Zwiększa to wydajność takiej wytłaczarki w porównaniu z jej jednobieżnym odpowiednikiem. Nie ma jednak konieczności aby korzystać z takiego sprzętu przy niewielkim przetapianiu tworzyw. Istotne zatem jest, aby przed ewentualnym zakupem maszyny odpowiednio zorientować się jak potężnego sprzętu będzie wymagała firma. Pamiętać trzeba natomiast, że im wyższy stopień wypełnienia takiej wytłaczarki tym wyższa jej wydajność przy stosunkowo wysokiej wartości ciśnienia i
niskiej temperaturze masy.

W zakładach zajmujących się przetwarzaniem dużej ilości tworzywa sztucznego maszyny powinny posiadać ślimaki o dużych wymiarach, skonstruowane z materiałów odpornych na zużycie, gdyż to ich sprawność jest kluczowa dla działania całej wytłaczarki.

Chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się to bez znaczenia, to jednak kształt ślimaka odgrywa ważną rolę. Te dobrej jakości powinny być wykonane z jednej bryły i podzielone na sekcje, nie jest to jednak standardem. Pamiętać należy, że do różnych modeli pasują inne typy ślimaków. Aby dobrze się im przyjrzeć można odwiedzić stronę pol-service.pl . Taka konstrukcja tego elementu powoduje, że objętość masy podawanej jest znacznie większa od objętości masy wyprowadzanej, co daje wysoki stopień wypełnienia ślimaka.

Jednak w przypadku mniejszych zakładów nie ma potrzeby zakupu maszyn o tak wielkich gabarytach. Szczęśliwie na rynku znajduje się wiele wytłaczarek jednoślimakowych, często ruchomych. To idealne rozwiązanie dla tych firm dla których przetwarzanie tworzyw sztucznych jest tylko dodatkowym elementem zarobkowania.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)