Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejne 105 000 dzieci ma kota na punkcie mleka!

0
Podziel się:

Znakomitym wynikiem zakończyła się tegoroczna rekrutacja uczestników programu "Mam kota na punkcie mleka". Jak informują jego organizatorzy, na zaproszenie do...

Kolejne 105 000 dzieci ma kota na punkcie mleka!
bEKgZAdN

Znakomitym wynikiem zakończyła się tegoroczna rekrutacja uczestników programu "Mam kota na punkcie mleka". Jak informują jego organizatorzy, na zaproszenie do projektu odpowiedziało blisko 1000 nowych szkół i aż 105 000 dzieci. To kolejny sukces ogólnopolskiej kampanii promującej spożywanie mleka i jego przetworów, prowadzonej przez* Polską Izbę Mleka* oraz* Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.*

W wyniku ubiegłorocznej rekrutacji w programie "Mam kota na punkcie mleka" zarejestrowało się niemal 700 szkół i 70 000 uczniów. Organizatorzy kampanii, zachęceni tym sukcesem, w bieżącym roku obrali sobie za cel dotarcie do jeszcze większej liczby szkół, uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. W efekcie działań informacyjno-promocyjnych prowadzonych w ciągu ostatnich kilku miesięcy, liczba uczestników programu zwiększyła się ponad dwukrotnie. Tym sposobem drużyna mlecznych entuzjastów liczy już sobie 175 000 dzieci â to prawie tyle, ilu mieszkańców ma Olsztyn!

Kolejny sukces

Kampania już drugi rok z rzędu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. _ Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku tegorocznej rekrutacji, w efekcie której liczba dzieci objętych programem zwiększyła się o 105 000 _â mówi* Agnieszka Maliszewska*, dyrektor biura Polskiej Izby Mleka. â _ Od początku kampanii udało się nam zaprosić do współpracy aż 1700 szkół. Niezwykle cieszy nas fakt, że z tak wielką ochotą przystąpiły kolejne szkoły, a za nimi dzieci, które będziemy uczyć, jak ważne w ich życiu są prawidłowe nawyki żywieniowe _ â dodaje.

bEKgZAdP

Dla każdego coś... mlecznego

Wkrótce do wszystkich szkół, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie "Mam kota na punkcie mleka", trafią bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych. Znajdą się wśród nich broszury dla uczniów, ich rodziców oraz konspekty lekcji dla nauczycieli. Materiały te zawierają nie tylko zadania przeznaczone do realizacji w trakcie zajęć lekcyjnych, związane z mlekiem oraz jego przetworami, ale także praktyczne porady dotyczące korzyści płynących z włączenia produktów mlecznych do codziennej diety całej rodziny.

Ponadto na uczniów czekają dwie gry edukacyjne. Zarówno gra karciana "Mleczna Farma", przeznaczona dla młodszych dzieci, jak i dedykowana starszym dzieciom internetowa gra* "Mleczna Kraina"*, to porcja wyśmienitej rozrywki, która pozwala łatwo przyswoić wiedzę o mleku i przetworach mlecznych.

bEKgZAdV

Tak nowi, jak i dotychczasowi uczestnicy programu mogą spotkać się na interaktywnej platformie www.mamkotanapunciemleka.pl. Na stronie programu nauczyciele znajdą jeszcze więcej edukacyjnych materiałów, rodzice â garść eksperckich porad, dzieci zaś â pomysły na kreatywne zabawy związane z tematyką kampanii oraz niezwykłe mleczne ciekawostki.

Źródło: Informacja prasowa

bEKgZAeq
KOMENTARZE
(0)