Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konshurt przejął markę "Pasztet Prochowicki". Opakowanie bez zmian

Firma Konshurt z Częstochowy przejęła markę Pasztet Prochowicki, znaną wcześniej jako Pasztet Podlaski. Produkcją pasztetu zajmuje się firma Drosed z Siedlec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. pras.)
Pasztet Prochowicki z logo nowego właściciela.

"W 2018 roku zakład produkcyjny w Dębicy został sprzedany przez Animex, a marką Pasztet Prochowicki zainteresowało się kilka firm. Ostatecznie marka trafiła do firmy Konshurt z Częstochowy, która handluje Pasztetem Prochowickim od 27 lat" - poinformował nowy właściciel marki.

Z informacji Konshurtu wynika, ze produkcja pasztetu drobiowego w zakładach w Prochowicach rozpoczęła się w 1957 roku, a w 1993 roku zakłady przejął Animex. Dziesięć lat później produkcja pasztetu została przeniesiona do innego zakładu, a zakład w Prochowicach został zamknięty.

Wideo: Czy to na pewno jeszcze kiełbasa? Przyglądamy się etykietom

W jaki sposób zachowała się marka Pasztet Prochowicki? "W latach 90. pasztety w Prochowicach były produkowane pod marką Pasztet Podlaski. Ponieważ w Polsce były dwa pasztety o takiej nazwie, po orzeczeniu sądu pasztet produkowany w Prochowicach zmienił nazwę na Pasztet Prochowicki i nowy znak został zastrzeżony - wyjaśnia firma w komunikacie.

Dawny Pasztet Podlaski z Prochowic i aktualny Pasztet Podlaski z Siedlec obecnie są produkowane w tym samym miejscu i na tych samych maszynach. "Dziwne koleje losu połączyły produkcję dwóch pasztetów w jednym miejscu, o tych samych korzeniach początkowej nazwy" - zauważa refleksyjnie firma.

Nowy Pasztet Prochowicki jest dostępny od 29 sierpnia w identycznym opakowaniu jak dotychczas oraz - jak zapewnia firma - w poprawionej jakości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: przetwórstwo mięsne, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2018

iiiiiiiiiiSkóry,pióra,pazury zmielone i ktoś to je?

17-09-2018

jojojaki pasztet? sam syf

24-05-2019

loleksyfiasty ten prochowicki, podobnie jak podlaski tu wymieniony i jaki geniusz marketingowy wypuszcza dwie marki które tak samo wyglądają?

Rozwiń komentarze (3)